Ducati Panigale V2 2020 vs. Yamaha R1 2009

Ducati Panigale V2 2020

Ducati Panigale V2 2020

Yamaha R1 2009

Yamaha R1 2009

Loading...

Áttekintés - Ducati Panigale V2 2020 vs Yamaha R1 2009

A Ducati Panigale V2 2020 és a Yamaha R1 2009 között számos különbség van, mind a motor, mind a műszaki jellemzők terén. Kezdjük a motor típusával: a Ducati V2 motorral rendelkezik, míg a Yamaha R1 soros motorral. A Ducati motor furata 100 mm, míg a Yamaha-nak csak 78 mm. A löket szintén különbözik, a Ducati-nál 60,8 mm, míg a Yamaha-nál 52,2 mm. A maximális teljesítmény terén a Yamaha R1 vezet, 182 lóerővel, míg a Ducati Panigale V2 "csak" 155 lóerővel rendelkezik. A maximális nyomaték szintén eltérő, a Yamaha-nál 115,5 Nm, míg a Ducati-nál 104 Nm. A kompresszióarány a Yamaha-nál 12,7, míg a Ducati-nál 12,5. A hengerek száma is eltérő, a Yamaha-nál 4, míg a Ducati-nál csak 2. A szelepvezérlés is különbözik, a Ducati-nál desmodromikus, míg a Yamaha-nál DOHC. A lökettérfogat szintén eltérő, a Yamaha-nál 998 ccm, míg a Ducati-nál 955 ccm.

A felfüggesztés terén is vannak különbségek. A Ducati Panigale V2-n Upside-Down teleszkópos villa található az első felfüggesztésnél, míg a Yamaha R1-n hagyományos teleszkópos villa. A hátsó felfüggesztésnél a Ducati-nál egyetlen lengőkar található, míg a Yamaha-nál lengőkar.

A váz típusa mindkét motoron alumínium, de a Ducati-nál monocoque váz típusa van, míg a Yamaha-nál Deltabox váz típusa.

Ducati Panigale V2 2020

Ducati Panigale V2 2020

A fékek elöl mindkét motoron dupla lemezesek. Az első és hátsó gumiabroncs átmérője mindkét motoron 17 hüvelyk. A tengelytáv terén a Yamaha R1 1415 mm, míg a Ducati Panigale V2 1436 mm. Az ülésmagasság terén a Yamaha R1 835 mm-től indul, míg a Ducati Panigale V2 840 mm-től. Az üzemanyagtartály kapacitása a Yamaha R1-nél 18 liter, míg a Ducati Panigale V2-nél 17 liter.

A Ducati Panigale V2 2020 számos erősséggel rendelkezik. Először is, a gyönyörű és nemes designja lenyűgöző, és sokakat lenyűgöz. Másodszor, a kiváló elektronikai csomagja sok biztonságot és szórakozást nyújt a forgalomban. Harmadszor, a motor, az ergonómia és az elektronika kombinációja hihetetlenül élményszerűvé teszi a motorozást. Negyedszer, ez egy igazi bennfentes tipp a szupersport kezdőknek és visszatérőknek. Végül, a motor teljesítménye, futóműve és ergonómiája tökéletes egyensúlyt teremt.

A Yamaha R1 2009-nek is vannak erősségei. Először is, a kifinomult hangzása lenyűgöző. Másodszor, jó érzés az erőátvitelhez. Harmadszor, könnyen kezelhető. Negyedszer, hidraulikus rugóelőfeszítéssel rendelkezik. Végül, magas szintű kivitelezéssel rendelkezik.

Yamaha R1 2009

Yamaha R1 2009

A Ducati Panigale V2 2020-nak is vannak gyengeségei. Más hasonló méretű motorokkal összehasonlítva még mindig jó lett volna egy-két lóval több, de a V2-nek nincs igazán összehasonlítható jelenlegi alternatívája. Ezenkívül csak a Race üzemmódban mutatja meg valódi potenciálját.

A Yamaha R1 2009-nek is vannak gyengeségei. Először is, nem optimális üléspozícióval rendelkezik. Másodszor, kissé nehézkes kanyarodás nagy távolságokon.

Összességében a Ducati Panigale V2 2020 és a Yamaha R1 2009 különböző műszaki jellemzőkkel rendelkezik, és mindkettőnek megvannak a maga erősségei és gyengeségei. A választás a motorozó preferenciáitól függ, hogy melyik modell illik jobban hozzájuk.

Műszaki specifikációk Ducati Panigale V2 2020 szemben Yamaha R1 2009

Ducati Panigale V2 2020
Yamaha R1 2009

Motor és Meghajtás

Motor típusaMotor típusaVMotor típusaSor
FuratFurat100 mmFurat78 mm
LöketLöket60,8 mmLöket52,2 mm
Max. TeljesítményMax. Teljesítmény155 HPMax. Teljesítmény182 HP
Fordulatszám max. TeljesítményFordulatszám max. Teljesítmény10 750 ford./percFordulatszám max. Teljesítmény12 500 ford./perc
NyomatékNyomaték104 NmNyomaték115,5 Nm
Fordulatszám max. nyomatéknálFordulatszám max. nyomatéknál9000 ford./percFordulatszám max. nyomatéknál10 000 ford./perc
KompresszióarányKompresszióarány12,5 Kompresszióarány12,7
KuplungKuplungTöbblemezes olajfürdőbenKuplungTöbblemezes olajfürdőben
VéghajtásVéghajtásLáncVéghajtásLánc
Fokozatok számaFokozatok száma6Fokozatok száma6
Hengerek számaHengerek száma2Hengerek száma4
Ütemek számaÜtemek száma4 üteműÜtemek száma4 ütemű
SzelepvezérlésSzelepvezérlésDesmodromikusSzelepvezérlésDOHC
HűtésHűtésfolyadékHűtésfolyadék
LökettérfogatLökettérfogat955 ccmLökettérfogat998 ccm

Első Felfüggesztés

Első felfüggesztésElső felfüggesztésUpside-Down teleszkópos villaElső felfüggesztésTeleszkópos villa

Hátsó Felfüggesztés

Hátsó felfüggesztésHátsó felfüggesztésEgyetlen lengőkarHátsó felfüggesztésLengőkar

Váz

VázVázAlumíniumVázAlumínium
Váz típusaVáz típusaMonocoqueVáz típusaDeltabox

Fékek elöl

TípusTípusDupla lemezTípusDupla lemez

Fékek hátul

TípusTípusLemezTípusLemez

Adatok és Méretek

Első gumiabroncs átmérőjeElső gumiabroncs átmérője17 hüvelykElső gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
Hátsó gumiabroncs átmérőjeHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelykHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
HosszúságHosszúság2056 mmHosszúság2070 mm
MagasságMagasság1115 mmMagasság1130 mm
TengelytávTengelytáv1436 mmTengelytáv1415 mm
Ülésmagasság -tólÜlésmagasság -tól840 mmÜlésmagasság -tól835 mm
Üzemanyagtartály kapacitásaÜzemanyagtartály kapacitása17 lÜzemanyagtartály kapacitása18 l
Jogosítvány típusokJogosítvány típusokAJogosítvány típusokA

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Ducati Panigale V2 2020

Ducati Panigale V2 2020

Számunkra a Panigale V2 a végso közúti szupersportmotor. Kifinomult elektronikus segédrendszerek, amelyek nem hagynak kívánnivalót maguk után, a Ducati szórakoztató 955 cm³-es kéthengeres Superquadro motorja, amely 155 lóerovel több mint elég erot termel az útra, remek üléspozíció és nagyfokú irányíthatóság. Mindezek jellemzik a Panigale V2-est, és emiatt jelenleg talán ez "a" vidéki országúti szupersportmotor számunkra, de a versenypályán is jó alakot vág. A Panigale V2 mindenekelott azoknak a pilótáknak szólhat, akiknek a 200 lóeros rakéták kicsit soknak tunnek, és mindazoknak, akiket szintén elvarázsolt ez a kétkereku mualkotás.

Gyönyöru és nemes design - sok nyitott szájat biztosít!

A kiváló elektronikai csomag sok biztonságot és szórakozást biztosít a forgalomban

A motor, az ergonómia és az elektronika hihetetlenül "átélhetové" teszi a gépet!

Igazi bennfentes tipp a szupersport kezdoknek és visszatéroknek

Sok mindenbol éppen a megfelelo mérték, motorteljesítmény, futómu, ergonómia.

Más hasonló méretu motorokkal összehasonlítva még mindig jó lett volna egy-két lóval több, de a V2-nek nincs igazán összehasonlítható jelenlegi alternatívája

"csak" Race üzemmódban mutatja meg valódi potenciálját

Yamaha R1 2009

Yamaha R1 2009

A Yamaha YZF-R1 még mindig kiegyensúlyozott teljesítményével inspirál - különösen az 1000 köbcentiméteres motor extravagáns forgattyústengely-eltolásával nemcsak a hatalmas teljesítmény kifejlodését szolgálja, hanem csodálatos hangot is biztosít!

Agilis

eros fékek

jó futómu

egyedi és exkluzív a sajátos motor miatt.

A széles farokkal rendelkezo megjelenés nem biztos, hogy minden ízlésnek megfelel.

Árösszehasonlítás Átlagos piaci ár Ducati Panigale V2 vs Yamaha R1

Egy 2020-as Ducati Panigale V2 és egy 2009-es Yamaha R1 között van egy pár különbség. Mindkét modellből ugyanannyi található a 1000PS.de használt motor piacon, konkrétan 5 darab. Egy Yamaha R1 eladásához kevesebb idő kell (45 nap), mint egy Ducati Panigale V2 eladásához (84 nap). A 2020-as modellévtől kezdve 9 1000PS.de szerkesztők által írt értékelés található a Ducati Panigale V2 kapcsán a 1000ps.de-én, valamint 80 a Yamaha R1 kapcsán a 2005-ös modellévtől. Az első Ducati Panigale V2 beszámolója 2019.10.23.-án került közzétételre, és azóta több mint 70 000 megtekintést regisztrált. Ezzel szemben a Yamaha R1, amelyenek a beszámolóját 2003.04.28.-án tettek közzé, 3 900 megtekintést kapott.

Ár Ducati Panigale V2

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Ár Yamaha R1

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Alternatív összehasonlítások