BMW R 1250 GS Adventure 2023 vs. Suzuki V-Strom 1050DE 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Loading...

Áttekintés - BMW R 1250 GS Adventure 2023 vs Suzuki V-Strom 1050DE 2023

A BMW R 1250 GS Adventure 2023 és a Suzuki V-Strom 1050DE 2023 között számos különbség van. Kezdjük a motorral és a meghajtással. A BMW R 1250 GS Adventure egy Boxer típusú motorral rendelkezik, míg a Suzuki V-Strom 1050DE egy V motorral. A BMW motor furata 102,5 mm, míg a Suzuki furata 100 mm. A BMW motor lökete 76 mm, míg a Suzuki lökete 66 mm. A BMW maximális teljesítménye 136 HP, míg a Suzuki maximális teljesítménye 107 HP. A BMW maximális nyomatéka 143 Nm, míg a Suzuki maximális nyomatéka 100 Nm. Mindkét motornak elektromos indítása van.

A véghajtás terén is különböznek a két motorkerékpár. A BMW-nél kardánvéghajtás található, míg a Suzuki-nél láncvéghajtás.

A felfüggesztés terén is eltérések vannak. A BMW-nél a Telelever rendszerű első felfüggesztés található, míg a Suzuki-nél Upside-Down teleszkópos villa. Az első felfüggesztés átmérője a BMW-nél 37 mm, míg a Suzuki-nél 43 mm. Az első felfüggesztés rugóútja a BMW-nél 210 mm, míg a Suzuki-nél 170 mm. Mindkét motoron lehetőség van a beállításra.

A hátsó felfüggesztésnél is eltérések vannak. A BMW-nél egyetlen lengőkaros rendszer található, míg a Suzuki-nél is lengőkaros. A BMW-nél a rugóút 220 mm, míg a Suzuki-nél 169 mm. Mindkét motoron lehetőség van a beállításra.

BMW R 1250 GS Adventure 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023

A váz típusa is eltérő. A BMW-nél acél váz található, míg a Suzuki-nél alumínium váz. A BMW kormányzási tengely szöge 65,1 fok, míg a Suzuki-nél 62,5 fok. A BMW kormányutánfutása 95,4 mm, míg a Suzuki-nél 126 mm.

A fékek típusa mindkét motoron dupla lemezfék. A BMW-nél a vezetést segítő rendszerek közé tartozik az ABS, a csúszásgátló vezérlés, a hegyimeneti indítássegítő, az elektronikusan állítható felfüggesztés, az utazási módok, a kanyar-ABS és a Ride by Wire. A Suzuki-nél pedig az ABS, a hegyimeneti indítássegítő, az utazási módok, a kanyar-ABS, a Ride by Wire, a váltó asszisztens Blipperrel, a sebességtartó automatika és a kipörgésgátló.

Az adatok és méretek terén is vannak különbségek. A BMW-nél az első gumiabroncs átmérője 19 hüvelyk, míg a Suzuki-nél 21 hüvelyk. A hátsó gumiabroncs szélessége a BMW-nél 170 mm, míg a Suzuki-nél 150 mm. Az ülésmagasság a BMW-nél 890 mm-től indul, míg a Suzuki-nél 880 mm-től. A menetkész tömeg (ABS-el) a BMW-nél 268 kg, míg a Suzuki-nél 252 kg. Az üzemanyagtartály kapacitása a BMW-nél 30 l, míg a Suzuki-nél 20 l. A BMW maximális megtehető távja 631 km, míg a Suzuki-nél 384 km. A kombinált üzemanyag-fogyasztás a BMW-nél 4,75 l/100km, míg a Suzuki-nél 5,2 l/100km.

A felszereltség terén is különbségek vannak. A BMW-nél kanyarfényszóró, LED nappali menetfények, LED-fényszórók, fűtött ülés, TFT kijelző és állítható szélvédő található. A Suzuki-nél pedig LED-fényszórók és TFT kijelző.

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

A BMW R 1250 GS Adventure 2023 erősségei közé tartozik a nagy nyomatékú motor, az alacsony súlypont, a praktikus részletek a gyakran utazóknak, az óriási hatótáv, az alacsony fogyasztás, a jó szél- és időjárásvédelem, a nagyszerű menetkomfort, az erős motor, a nagyszerű elektronika, a könnyen leolvasható kijelző, a magabiztos érzés a nyeregben, a praktikus vezetési segédeszközök és a nagyszerű ergonómia a magas emberek számára.

A Suzuki V-Strom 1050DE 2023 erősségei közé tartozik az erős motor, a kiváló minőségű elektronikai csomag, a kiváló ergonómia, a nagyon jó kavicsos üzemmód, az off-road ABS, az intuitív elektronikai kezelés, a hosszú távú kényelem és a sikeres retro megjelenés.

A BMW R 1250 GS Adventure 2023 gyengeségei közé tartozik a nagy súly, az alacsony fordulatszámon kissé nehézkes váltás, a szaggatott megjelenés és a magas ár teljes felszereltség mellett.

A Suzuki V-Strom 1050DE 2023 gyengeségei közé tartozik a nagy súly és a felfüggesztés rugóútjának lehetne nagyobb.

Műszaki specifikációk BMW R 1250 GS Adventure 2023 szemben Suzuki V-Strom 1050DE 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023
Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Motor és Meghajtás

Motor típusaMotor típusaBoxerMotor típusaV
FuratFurat102,5 mmFurat100 mm
LöketLöket76 mmLöket66 mm
Max. TeljesítményMax. Teljesítmény136 HPMax. Teljesítmény107 HP
Fordulatszám max. TeljesítményFordulatszám max. Teljesítmény7750 ford./percFordulatszám max. Teljesítmény8500 ford./perc
NyomatékNyomaték143 NmNyomaték100 Nm
Fordulatszám max. nyomatéknálFordulatszám max. nyomatéknál6250 ford./percFordulatszám max. nyomatéknál6000 ford./perc
KompresszióarányKompresszióarány12,5 Kompresszióarány11,5
ÜzemanyagrendszerÜzemanyagrendszerInjekcióÜzemanyagrendszerInjekció
IndításIndításElektromosIndításElektromos
KuplungKuplungAntihoppingKuplungTöbblemezes olajfürdőben
VéghajtásVéghajtásKardánVéghajtásLánc
SebességváltóSebességváltóSebességváltóSebességváltóSebességváltó
Fokozatok számaFokozatok száma6Fokozatok száma6
Hengerek számaHengerek száma2Hengerek száma2
Ütemek számaÜtemek száma4 üteműÜtemek száma4 ütemű
Szelepek hengerenkéntSzelepek hengerenként4Szelepek hengerenként4
SzelepvezérlésSzelepvezérlésDOHCSzelepvezérlésDOHC
HűtésHűtésfolyadék-levegőHűtésfolyadék
LökettérfogatLökettérfogat1254 ccmLökettérfogat1037 ccm

Fékek hátul

TípusTípusLemezTípusLemez
ÁtmérőÁtmérő276 mmÁtmérő260 mm
DugattyúDugattyúDupla dugattyúDugattyúEgy dugattyú

Első Felfüggesztés

Első felfüggesztésElső felfüggesztésTeleleverElső felfüggesztésUpside-Down teleszkópos villa
ÁtmérőÁtmérő37 mmÁtmérő43 mm
RugóútRugóút210 mmRugóút170 mm
Beállítási lehetőségBeállítási lehetőségElőfeszítésBeállítási lehetőségTömörítés, Előfeszítés, Visszapattanás

Hátsó Felfüggesztés

Hátsó felfüggesztésHátsó felfüggesztésEgyetlen lengőkarHátsó felfüggesztésLengőkar
LengéscsillapítóLengéscsillapítóMonoshockLengéscsillapítóMonoshock
RugóútRugóút220 mmRugóút169 mm
Beállítási lehetőségBeállítási lehetőségElőfeszítés, VisszapattanásBeállítási lehetőségElőfeszítés, Visszapattanás
AnyagAnyagAlumíniumAnyagAlumínium

Váz

VázVázAcélVázAlumínium
Váz típusaVáz típusaTeherbíró motorVáz típusaTwin Tube
Kormányzási tengely szögeKormányzási tengely szöge65,1 fokKormányzási tengely szöge62,5 fok
KormányutánfutásKormányutánfutás95,4 mmKormányutánfutás126 mm

Fékek elöl

TípusTípusDupla lemezTípusDupla lemez
ÁtmérőÁtmérő305 mmÁtmérő310 mm
DugattyúDugattyúNégy dugattyúDugattyúNégy dugattyú
TechnológiaTechnológiaradiálisTechnológiaradiális, Monoblock

Segédrendszerek

Vezetést segítő rendszerekVezetést segítő rendszerekABS, Csúszásgátló vezérlés, Hegymeneti indítássegítő, Elektronikusan állítható felfüggesztés, Utazási módok, Kanyar-ABS, Ride by WireVezetést segítő rendszerekABS, Hegymeneti indítássegítő, Utazási módok, Kanyar-ABS, Ride by Wire, Váltó asszisztens Blipperrel, Sebességtartó automatika, Kipörgésgátló

Adatok és Méretek

Első gumiabroncs szélességeElső gumiabroncs szélessége120 mmElső gumiabroncs szélessége90 mm
Első gumiabroncs magasságaElső gumiabroncs magassága70 %Első gumiabroncs magassága90 %
Első gumiabroncs átmérőjeElső gumiabroncs átmérője19 hüvelykElső gumiabroncs átmérője21 hüvelyk
Hátsó gumiabroncs szélességeHátsó gumiabroncs szélessége170 mmHátsó gumiabroncs szélessége150 mm
Hátsó gumiabroncs magasságaHátsó gumiabroncs magassága60 %Hátsó gumiabroncs magassága70 %
Hátsó gumiabroncs átmérőjeHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelykHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
HosszúságHosszúság2270 mmHosszúság2390 mm
SzélességSzélesség980 mmSzélesség960 mm
MagasságMagasság1460 mmMagasság1505 mm
TengelytávTengelytáv1504 mmTengelytáv1595 mm
Ülésmagasság -tólÜlésmagasság -tól890 mmÜlésmagasság -tól880 mm
Menetkész tömeg (ABS-el)Menetkész tömeg (ABS-el)268 kgMenetkész tömeg (ABS-el)252 kg
Üzemanyagtartály kapacitásaÜzemanyagtartály kapacitása30 lÜzemanyagtartály kapacitása20 l
Jogosítvány típusokJogosítvány típusokAJogosítvány típusokA
Max. megtehető távMax. megtehető táv631 kmMax. megtehető táv384 km
kombinált CO2-kibocsátáskombinált CO2-kibocsátás110 g/kmkombinált CO2-kibocsátás120 g/km
Kombinált üzemanyag-fogyasztásKombinált üzemanyag-fogyasztás4,75 l/100kmKombinált üzemanyag-fogyasztás5,2 l/100km
Zajterhelés állóhelyzetbenZajterhelés állóhelyzetben90 dBZajterhelés állóhelyzetben88 dB

Felszereltség

FelszereltségFelszereltségKanyarfényszóró, LED nappali menetfények, LED-fényszórók, Fűtött ülés, TFT kijelző, Szélvédő állíthatóFelszereltségLED-fényszórók, TFT kijelző

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

BMW R 1250 GS Adventure 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023

A nagy GS Adventure remek motorkerékpár minden terepen – még a szuk kanyarokban is. A boxermotor alacsony súlypontja, a hosszirányban beépített fotengely, az egyenes üléspozíció és a hatalmas, de jól irányítható, már nagyon alacsony fordulatszámtól rendelkezésre álló nyomaték egyszeruen lenyugözoek. Az Adventure változat ugyan nagyobb súlyával együtt magasabb üléssel is rendelkezik, ami foleg kanyarodáskor vagy manoverezéskor jelentosen megnehezíti a dolgot, de a teljesítmény tekintetében a motor még a nagy GS Adventure-ben is annyira eroteljes, hogy hihetetlenül száguldhatunk vele. A BMW fékrendszere stabil és kiválóan adagolható, a felszereltség és az elektronika pedig alaposan bovítheto – feltéve, hogy bejelöljük a megfelelo négyzeteket a rendelési listán. Ez természetesen megemeli az árat, de a nagy GS Adventure számos rajongóját ez nyilvánvalóan nem zavarja.

nagy nyomatékú motor, amely alacsony fordulatszámról is eroteljesen gyorsul

az alacsony súlypont meglepoen könnyu manoverezhetoséget biztosít

praktikus részletek a sokat utazók számára

hatalmas, 600 km-es hatótávolság

elképesztoen alacsony fogyasztás

jó szél- és idojárásvédelem

kiváló vezetési kényelem

eroteljes motor

remek elektronika

jól leolvasható kijelzo

magabiztos érzés a nyeregben

a gyakorlatban is jól használható vezetési segédletek

kiváló ergonómia magas termetu emberek számára

nagy tömeg

alacsony fordulatszámon a váltás kissé akadozik

robusztus megjelenés, kevés eleganciával

teljes felszereltség esetén magas az ára

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Az 1050-es modellcsalád átdolgozásával és a DE modellel való bovítésével a Suzuki most már mindenki számára kínálja a megfelelo nagy V-Stromot. Azok, akik eleve tudják, hogy szinte kizárólag az országúton maradnak, megbízható útitársat találnak a standard modellben, de azok, akik kevésbé korlátozottak az útvonalak megválasztásában, és rendszeresen szeretnének aszfaltozatlan terepen is motorozni, mostantól a DE-ben is jó választást találnak. A gép robusztusnak tunik, könnyen vezetheto és magas szintu hosszú távú kényelmet kínál. A súlya túl nagy, a rugóút pedig túl rövid a nagyon komoly terepjáró használathoz. A fo eladási szempont azonban, akárcsak az alapmodell esetében, továbbra is a csodálatos motor, amely gazdag nyomatékával nem hagy kívánnivalót maga után.

eros motor

egyszeru, de kiváló minoségu elektronikai csomag intuitív kezelhetoséggel

jó ergonómia ülve és állva egyaránt

kavicsos üzemmód a terepjáró kezdoknek

terep ABS funkció

kiegyensúlyozott hosszú távú kényelem

robusztus, strapabíró és megbízható

sikeres retro megjelenés

elfogadható ár.

nagynak és kissé nehézkesnek tunik a manoverezés során

átlagon felüli súly

a felfüggesztés rugóútja lehetne nagyobb is

Árösszehasonlítás Átlagos piaci ár BMW R 1250 GS Adventure vs Suzuki V-Strom 1050DE

Egy 2023-as BMW R 1250 GS Adventure és egy 2023-as Suzuki V-Strom 1050DE között van egy pár különbség. Az árat tekintve, egy 2023-as BMW R 1250 GS Adventure jelenlegi átlagára körülbelül 66%-al magasabb. A Suzuki V-Strom 1050DE 2023-as motorkerékpárhoz képest kevesebb BMW R 1250 GS Adventure 2023-as található a 1000PS.de használt motor piacon, konkrétan 107 Suzuki V-Strom 1050DE 2023-as és 47 BMW R 1250 GS Adventure 2023-as. A BMW R 1250 GS Adventure eladásához kevesebb idő szükséges, méghozzá 64 nap, míg a Suzuki V-Strom 1050DE eladása 95 napig tart. A 2019-es modellévtől kezdve 30 1000PS.de szerkesztők által írt értékelés található a BMW R 1250 GS Adventure kapcsán a 1000ps.de-én, valamint 13 a Suzuki V-Strom 1050DE kapcsán a 2023-as modellévtől. Az első BMW R 1250 GS Adventure beszámolója 2018.11.06.-án került közzétételre, és azóta több mint 43 300 megtekintést regisztrált. Ezzel szemben a Suzuki V-Strom 1050DE, amelyenek a beszámolóját 2022.09.05.-én tettek közzé, 23 300 megtekintést kapott.

Ár BMW R 1250 GS Adventure

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Ár Suzuki V-Strom 1050DE

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Alternatív összehasonlítások