Aprilia RSV4 1100 Factory 2021 vs. Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Aprilia RSV4 1100 Factory 2021

Aprilia RSV4 1100 Factory 2021

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Loading...

Áttekintés - Aprilia RSV4 1100 Factory 2021 vs Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Az Aprilia RSV4 1100 Factory 2021 és a Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020 között számos különbség van. Először is, mindkét motor rendelkezik egy erős motorral, de az Aprilia RSV4 1100 Factory 217 lóerős teljesítményt nyújt, míg a Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 217 lóerővel rendelkezik. A maximális nyomaték tekintetében az Aprilia 122 Nm-t kínál, míg a Honda 113 Nm-t. Mindkét motor DOHC szelepvezérléssel rendelkezik, de az Aprilia motorja V alakú, míg a Honda motorja soros.

A felfüggesztés terén mindkét motor Öhlins márkájú felfüggesztéssel rendelkezik, de az Aprilia-nak van egy extra beállítási lehetősége a hátsó felfüggesztésnél, az előfeszítés. A váz mindkét motoron alumíniumból készül.

A fékek terén mindkét motor rendelkezik dupla lemezfékekkel, radiális monoblock technológiával. Az Aprilia Brembo fékeket használ, míg a Honda Nissin fékeket használ.

Aprilia RSV4 1100 Factory 2021

Aprilia RSV4 1100 Factory 2021

A segédrendszerek terén mindkét motor rendelkezik ABS-szel, utazási módokkal, kanyar-ABS-szel, launch control-lal, ride by wire-el, quickshifter-rel, kipörgésgátlóval és anti-wheelie-vel.

Az adatok és méretek terén mindkét motor hasonló gumiabroncsokkal rendelkezik, de az Aprilia-nek kisebb tengelytávja van, 1420 mm, míg a Honda-nak 1455 mm. Az ülésmagasság tekintetében az Aprilia 851 mm-től indul, míg a Honda 830 mm-től. A menetkész tömeg (ABS-el) az Aprilia-nál 199 kg, míg a Honda-nál 201 kg. Az üzemanyagtartály kapacitása az Aprilia-nál 18,5 liter, míg a Honda-nál 16,1 liter.

Az Aprilia RSV4 1100 Factory 2021 erősségei közé tartozik a nagyszerű elektronikus futómű, amely játékosan tökéletes beállításokat kínál közvetlenül a szalonból. Emellett rendkívül erős motorral rendelkezik, és csodálatos érzést nyújt az első kerékhez. A nagyszerű üléspozíció és a könnyű kezelhetőség további előnyök.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

A Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020 erősségei közé tartozik a rendkívül erős erőforrás, a szuper sportos geometria és a jó ergonómia. Emellett a legmodernebb elektronikai csomagot kínálja, amely szuper éles visszajelzéseket nyújt minden alkatrészről. Az átlátható és erőteljes fékezési pont további előny.

Az Aprilia RSV4 1100 Factory 2021 gyengeségei közé tartozik a kissé túl hosszú alapváltó és az olcsónak tűnő kuplungkar. Emellett a gyorsváltó tökéletes működéséhez fegyelemre van szükség, és a képernyő megjelenítése durva lehet.

A Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020 gyengeségei közé tartozik az erőátvitel és a teljesítményleadás, amelyek főként a versenypályára készültek, és a 6000-es fordulatszámig nem sok minden történik. Emellett hiányzik a tempomat.

Műszaki specifikációk Aprilia RSV4 1100 Factory 2021 szemben Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Aprilia RSV4 1100 Factory 2021
Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Motor és Meghajtás

Motor típusaMotor típusaVMotor típusaSor
Max. TeljesítményMax. Teljesítmény217 HPMax. Teljesítmény217 HP
Fordulatszám max. TeljesítményFordulatszám max. Teljesítmény13 200 ford./percFordulatszám max. Teljesítmény14 500 ford./perc
NyomatékNyomaték122 NmNyomaték113 Nm
Fordulatszám max. nyomatéknálFordulatszám max. nyomatéknál11 000 ford./percFordulatszám max. nyomatéknál12 500 ford./perc
IndításIndításElektromosIndításElektromos
KuplungKuplungTöbblemezes olajfürdőben, AntihoppingKuplungTöbblemezes olajfürdőben, Antihopping
VéghajtásVéghajtásLáncVéghajtásLánc
Fokozatok számaFokozatok száma6Fokozatok száma6
Hengerek számaHengerek száma4Hengerek száma4
Ütemek számaÜtemek száma4 üteműÜtemek száma4 ütemű
SzelepvezérlésSzelepvezérlésDOHCSzelepvezérlésDOHC
HűtésHűtésfolyadékHűtésfolyadék
LökettérfogatLökettérfogat1099 ccmLökettérfogat999,89 ccm

Segédrendszerek

Vezetést segítő rendszerekVezetést segítő rendszerekABS, Utazási módok, Kanyar-ABS, Launch-Control, Ride by Wire, Quickshifter, Kipörgésgátló, Anti-wheelieVezetést segítő rendszerekElektronikusan állítható felfüggesztés, Utazási módok, Kanyar-ABS, Launch-Control, Ride by Wire, Quickshifter, Kipörgésgátló, Anti-wheelie

Adatok és Méretek

Első gumiabroncs szélességeElső gumiabroncs szélessége120 mmElső gumiabroncs szélessége120 mm
Első gumiabroncs magasságaElső gumiabroncs magassága70 %Első gumiabroncs magassága70 %
Első gumiabroncs átmérőjeElső gumiabroncs átmérője17 hüvelykElső gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
Hátsó gumiabroncs szélességeHátsó gumiabroncs szélessége200 mmHátsó gumiabroncs szélessége200 mm
Hátsó gumiabroncs magasságaHátsó gumiabroncs magassága55 %Hátsó gumiabroncs magassága55 %
Hátsó gumiabroncs átmérőjeHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelykHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
HosszúságHosszúság2040 mmHosszúság2100 mm
SzélességSzélesség735 mmSzélesség745 mm
TengelytávTengelytáv1420 mmTengelytáv1455 mm
Ülésmagasság -tólÜlésmagasság -tól851 mmÜlésmagasság -tól830 mm
Menetkész tömeg (ABS-el)Menetkész tömeg (ABS-el)199 kgMenetkész tömeg (ABS-el)201 kg
Üzemanyagtartály kapacitásaÜzemanyagtartály kapacitása18,5 lÜzemanyagtartály kapacitása16,1 l
Jogosítvány típusokJogosítvány típusokAJogosítvány típusokA

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Aprilia RSV4 1100 Factory 2021

Aprilia RSV4 1100 Factory 2021

Szeretnél egy olyan motorkerékpárt, amely egyetlen mozdulat és további beruházás nélkül jó köridoket szolgál ki neked? Akkor vedd az Aprilia RSV4 Factory-t. A dobozból kivéve ez az a motor, amely a legkönnyebben találja el a gyorsasági vonalat, és azonnali jó köridoket biztosít a hobbiversenyzoknek és az energikus motorosoknak. A kanyar kijáratánál 2021-ben még jobban ki lehet használni az erot - az új ECU jó munkát végez. A Noale exkluzív álommotorja ismét jobb lett.

Nagyszeru elektronikus futómu kínál játékosan tökéletes beállításokat közvetlenül a szalonból

hihetetlenül eros motor

csodálatos érzés az elso kerékhez

nagyszeru üléspozíció

a gyors köridok alaphelyzetben egyszeruen hihetetlenül könnyuek.

kissé túl hosszú alapváltó

olcsónak tuno kuplungkar

a gyorsváltó tökéletes muködéséhez fegyelemre van szükség

durva képernyomegjelenítés

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 2020

Az SC82 már a 2020-as megjelenésekor is sikert aratott a fent említett kisebb hibákkal, amelyeket a Honda most, 2022-ben sikeresen kiküszöbölt. Nagy elony országúton és pályán egyaránt. Az új Fireblade tehát ismét mindkét szakágban csúcsteljesítményt nyújt, és biztosan biztosítja helyét az élmezonyben.

Nagyszeru motor

Jó elektronikai beállítások

Top vezethetoség és visszajelzések

Nagyon szuk térdszög, különösen a magasabb lovasok számára.

Árösszehasonlítás Átlagos piaci ár Aprilia RSV4 1100 Factory vs Honda CBR1000RR-R Fireblade SP

Egy 2021-es Aprilia RSV4 1100 Factory és egy 2020-as Honda CBR1000RR-R Fireblade SP között van egy pár különbség. Az árat tekintve, egy 2020-as Honda CBR1000RR-R Fireblade SP jelenlegi átlagára körülbelül 4%-al magasabb. A 2020-as Honda CBR1000RR-R Fireblade SP motorkerékpárhoz képest több 2021-es Aprilia RSV4 1100 Factory található a 1000PS.de használt motor piacon, konkrétan 7 2021-es Aprilia RSV4 1100 Factory és 5 2020-as Honda CBR1000RR-R Fireblade SP. Az Aprilia RSV4 1100 Factory eladásához kevesebb idő szükséges, méghozzá 135 nap, míg a Honda CBR1000RR-R Fireblade SP eladása 163 napig tart. A 2019-es modellévtől kezdve 15 1000PS.de szerkesztők által írt értékelés található az Aprilia RSV4 1100 Factory kapcsán a 1000ps.de-én, valamint 21 a Honda CBR1000RR-R Fireblade SP kapcsán a 2020-as modellévtől. Az első Aprilia RSV4 1100 Factory beszámolója 2018.11.03.-án került közzétételre, és azóta több mint 61 300 megtekintést regisztrált. Ezzel szemben a Honda CBR1000RR-R Fireblade SP, amelyenek a beszámolóját 2019.11.04.-én tettek közzé, 151 000 megtekintést kapott.

Ár Aprilia RSV4 1100 Factory

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Ár Honda CBR1000RR-R Fireblade SP

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Alternatív összehasonlítások