Suzuki V-Strom 1050DE 2023 vs. Suzuki V-Strom 800DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 800DE 2023

Suzuki V-Strom 800DE 2023

Loading...

Áttekintés - Suzuki V-Strom 1050DE 2023 vs Suzuki V-Strom 800DE 2023

A Suzuki V-Strom 1050DE és a Suzuki V-Strom 800DE modellév 2023 között számos különbség található. A V-Strom 1050DE egy erőteljes V-motorral rendelkezik, míg a V-Strom 800DE egy soros motorral van felszerelve. A V-Strom 1050DE-nek nagyobb furata és lökete van, ami erőteljesebb teljesítményt eredményez. A V-Strom 1050DE maximális teljesítménye 107 HP, míg a V-Strom 800DE maximális teljesítménye 83 HP. A V-Strom 1050DE-nek magasabb maximális nyomatéka is van, 100 Nm, míg a V-Strom 800DE maximális nyomatéka 78 Nm.

A motor és a meghajtás terén a két modell között nincs jelentős különbség. Mindkét motornak elektromos indítása és lánc meghajtása van. Mindkét modell két hengerrel rendelkezik, de a V-Strom 1050DE nagyobb lökettérfogattal rendelkezik, 1037 ccm, míg a V-Strom 800DE lökettérfogata 776 ccm.

Az első felfüggesztés terén a két modell között is különbségek vannak. Mindkét motor Upside-Down teleszkópos villával rendelkezik, de a V-Strom 1050DE-nek kisebb rugóútja van, 170 mm, míg a V-Strom 800DE-nek hosszabb rugóútja van, 220 mm. Mindkét modellnél lehetőség van a tömörítés, az előfeszítés és a visszapattanás beállítására.

A hátsó felfüggesztés terén is különbségek vannak. Mindkét motor lengőkaros hátsó felfüggesztéssel rendelkezik, de a V-Strom 1050DE-nek kisebb rugóútja van, 169 mm, míg a V-Strom 800DE-nek ugyanannyi, 220 mm. Mindkét modellnél lehetőség van az előfeszítés és a visszapattanás beállítására.

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

A váz terén is különbségek vannak. A V-Strom 1050DE alumínium vázzal rendelkezik, míg a V-Strom 800DE acél vázzal van felszerelve. Mindkét modellnek hasonló kormányzási tengely szöge van, de a V-Strom 1050DE-nek hosszabb kormányutánfutása van, 126 mm, míg a V-Strom 800DE-nek rövidebb, 114 mm.

A fékek terén nincs különbség a két modell között, mindkét motor dupla lemezfékkel van felszerelve az első kerekeken.

A vezetést segítő rendszerek terén a V-Strom 1050DE több funkcióval rendelkezik. Mindkét modell ABS-szel és kipörgésgátlóval van felszerelve, de a V-Strom 1050DE-nek további funkciói vannak, mint például a hegyimeneti indítássegítő, utazási módok, kanyar-ABS, ride by wire, váltó asszisztens blipperrel és sebességtartó automatika.

Az adatok és méretek terén a két modell között nincs jelentős különbség. Mindkét motor 21 hüvelykes első gumiabroncs átmérővel és 150 mm hátsó gumiabroncs szélességgel rendelkezik. A tengelytáv a V-Strom 1050DE-nél 1595 mm, míg a V-Strom 800DE-nél 1570 mm. Az ülésmagasság a V-Strom 1050DE-nél 880 mm-től indul, míg a V-Strom 800DE-nél 855 mm-től. A menetkész tömeg ABS-szel a V-Strom 1050DE-nél 252 kg, míg a V-Strom 800DE-nél 230 kg. Mindkét modellnek 20 literes üzemanyagtartálya van, és hasonló maximális megtehető távolságot tesznek meg, a V-Strom 1050DE-nél 384 km, a V-Strom 800DE-nél pedig 454 km. A kombinált üzemanyag-fogyasztás a V-Strom 1050DE-nél 5,2 l/100 km, míg a V-Strom 800DE-nél 4,4 l/100 km.

A felszereltség terén mindkét modell rendelkezik LED-fényszórókkal és TFT kijelzővel. A V-Strom 800DE-nek azonban állítható szélvédője is van.

Suzuki V-Strom 800DE 2023

Suzuki V-Strom 800DE 2023

A V-Strom 1050DE-nek számos erőssége van, mint például az erős motor, a kiváló minőségű elektronikai csomag, a kiváló ergonómia és a nagyon jó kavicsos üzemmód. A V-Strom 1050DE-nek off-road ABS-e is van, és az elektronika intuitív kezelése mellett hosszú távú kényelmet is nyújt. A V-Strom 1050DE sikeres retro megjelenéssel rendelkezik.

A V-Strom 800DE-nek is számos erőssége van, mint például az erőteljes motor alulról, a teljesen állítható futómű és a kezelhető, okos elektronikus funkciók. A V-Strom 800DE-nek gyorsváltó fel/le alapfelszereltsége van, és dinamikus dizájnnal rendelkezik.

A V-Strom 1050DE-nek is vannak gyengeségei, mint például a nagy súly és a felfüggesztés rugóútjának lehetne nagyobb.

A V-Strom 800DE-nek is vannak gyengeségei, mint például a hegyes térdszög a hosszú lábú versenyzőknek, a lábtartók korai húzódása és a szélvédő csak szerszámmal állítható. A V-Strom 800DE nehezebb is, mint sok versenytársa.

Műszaki specifikációk Suzuki V-Strom 1050DE 2023 szemben Suzuki V-Strom 800DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023
Suzuki V-Strom 800DE 2023

Motor és Meghajtás

Motor típusaMotor típusaVMotor típusaSor
FuratFurat100 mmFurat84 mm
LöketLöket66 mmLöket70 mm
Max. TeljesítményMax. Teljesítmény107 HPMax. Teljesítmény83 HP
Fordulatszám max. TeljesítményFordulatszám max. Teljesítmény8500 ford./percFordulatszám max. Teljesítmény8500 ford./perc
NyomatékNyomaték100 NmNyomaték78 Nm
Fordulatszám max. nyomatéknálFordulatszám max. nyomatéknál6000 ford./percFordulatszám max. nyomatéknál6800 ford./perc
KompresszióarányKompresszióarány11,5 Kompresszióarány12,8
ÜzemanyagrendszerÜzemanyagrendszerInjekcióÜzemanyagrendszerInjekció
IndításIndításElektromosIndításElektromos
KuplungKuplungTöbblemezes olajfürdőbenKuplungTöbblemezes olajfürdőben
VéghajtásVéghajtásLáncVéghajtásLánc
SebességváltóSebességváltóSebességváltóSebességváltóSebességváltó
Fokozatok számaFokozatok száma6Fokozatok száma6
Hengerek számaHengerek száma2Hengerek száma2
Ütemek számaÜtemek száma4 üteműÜtemek száma4 ütemű
Szelepek hengerenkéntSzelepek hengerenként4Szelepek hengerenként4
SzelepvezérlésSzelepvezérlésDOHCSzelepvezérlésDOHC
HűtésHűtésfolyadékHűtésfolyadék
LökettérfogatLökettérfogat1037 ccmLökettérfogat776 ccm

Első Felfüggesztés

Első felfüggesztésElső felfüggesztésUpside-Down teleszkópos villaElső felfüggesztésUpside-Down teleszkópos villa
MárkaMárkaKayabaMárkaShowa
RugóútRugóút170 mmRugóút220 mm
Beállítási lehetőségBeállítási lehetőségTömörítés, Előfeszítés, VisszapattanásBeállítási lehetőségTömörítés, Előfeszítés, Visszapattanás

Hátsó Felfüggesztés

Hátsó felfüggesztésHátsó felfüggesztésLengőkarHátsó felfüggesztésLengőkar
LengéscsillapítóLengéscsillapítóMonoshockLengéscsillapítóMonoshock
MárkaMárkaKayabaMárkaShowa
RugóútRugóút169 mmRugóút220 mm
Beállítási lehetőségBeállítási lehetőségElőfeszítés, VisszapattanásBeállítási lehetőségTömörítés, Előfeszítés, Visszapattanás
AnyagAnyagAlumíniumAnyagAlumínium

Váz

VázVázAlumíniumVázAcél
Kormányzási tengely szögeKormányzási tengely szöge62,5 fokKormányzási tengely szöge62 fok
KormányutánfutásKormányutánfutás126 mmKormányutánfutás114 mm

Fékek elöl

TípusTípusDupla lemezTípusDupla lemez
ÁtmérőÁtmérő310 mmÁtmérő310 mm
DugattyúDugattyúNégy dugattyúDugattyúNégy dugattyú

Fékek hátul

TípusTípusLemezTípusLemez

Segédrendszerek

Vezetést segítő rendszerekVezetést segítő rendszerekABS, Hegymeneti indítássegítő, Utazási módok, Kanyar-ABS, Ride by Wire, Váltó asszisztens Blipperrel, Sebességtartó automatika, KipörgésgátlóVezetést segítő rendszerekABS, Utazási módok, Ride by Wire, Váltó asszisztens Blipperrel, Kipörgésgátló

Adatok és Méretek

Első gumiabroncs szélességeElső gumiabroncs szélessége90 mmElső gumiabroncs szélessége90 mm
Első gumiabroncs magasságaElső gumiabroncs magassága90 %Első gumiabroncs magassága90 %
Első gumiabroncs átmérőjeElső gumiabroncs átmérője21 hüvelykElső gumiabroncs átmérője21 hüvelyk
Hátsó gumiabroncs szélességeHátsó gumiabroncs szélessége150 mmHátsó gumiabroncs szélessége150 mm
Hátsó gumiabroncs magasságaHátsó gumiabroncs magassága70 %Hátsó gumiabroncs magassága70 %
Hátsó gumiabroncs átmérőjeHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelykHátsó gumiabroncs átmérője17 hüvelyk
HosszúságHosszúság2390 mmHosszúság2345 mm
SzélességSzélesség960 mmSzélesség975 mm
MagasságMagasság1505 mmMagasság1310 mm
TengelytávTengelytáv1595 mmTengelytáv1570 mm
Ülésmagasság -tólÜlésmagasság -tól880 mmÜlésmagasság -tól855 mm
Menetkész tömeg (ABS-el)Menetkész tömeg (ABS-el)252 kgMenetkész tömeg (ABS-el)230 kg
Üzemanyagtartály kapacitásaÜzemanyagtartály kapacitása20 lÜzemanyagtartály kapacitása20 l
Jogosítvány típusokJogosítvány típusokAJogosítvány típusokA2, A
Max. megtehető távMax. megtehető táv384 kmMax. megtehető táv454 km
Kombinált üzemanyag-fogyasztásKombinált üzemanyag-fogyasztás5,2 l/100kmKombinált üzemanyag-fogyasztás4,4 l/100km

Felszereltség

FelszereltségFelszereltségLED-fényszórók, TFT kijelzőFelszereltségLED-fényszórók, TFT kijelző, Szélvédő állítható

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Előnyök és hátrányok összehasonlításban

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Az 1050-es modellcsalád átdolgozásával és a DE modellel való bovítésével a Suzuki most már mindenki számára kínálja a megfelelo nagy V-Stromot. Azok, akik eleve tudják, hogy szinte kizárólag az országúton maradnak, megbízható útitársat találnak a standard modellben, de azok, akik kevésbé korlátozottak az útvonalak megválasztásában, és rendszeresen szeretnének aszfaltozatlan terepen is motorozni, mostantól a DE-ben is jó választást találnak. A gép robusztusnak tunik, könnyen vezetheto és magas szintu hosszú távú kényelmet kínál. A súlya túl nagy, a rugóút pedig túl rövid a nagyon komoly terepjáró használathoz. A fo eladási szempont azonban, akárcsak az alapmodell esetében, továbbra is a csodálatos motor, amely gazdag nyomatékával nem hagy kívánnivalót maga után.

eros motor

egyszeru, de kiváló minoségu elektronikai csomag intuitív kezelhetoséggel

jó ergonómia ülve és állva egyaránt

kavicsos üzemmód a terepjáró kezdoknek

terep ABS funkció

kiegyensúlyozott hosszú távú kényelem

robusztus, strapabíró és megbízható

sikeres retro megjelenés

elfogadható ár.

nagynak és kissé nehézkesnek tunik a manoverezés során

átlagon felüli súly

a felfüggesztés rugóútja lehetne nagyobb is

Suzuki V-Strom 800DE 2023

Suzuki V-Strom 800DE 2023

Megdöbbento, hogy egy olyan nyugodt, praktikus, mindenre alkalmas motorkerékpár, mint a Suzuki V-Strom 800DE, mennyire a szívedbe tud férkozni. Ez valószínuleg ennek az okos, kezelheto elektronikai funkciókkal ellátott konstrukciónak köszönheto, amely tökéletesen személyre szabható. A kiváló ride-by-wire rendszernek köszönhetoen a motor az alsó tartományban erosebb, mint azt a hengerurtartalom sugallná, és mindent jól csinál terepen és terepen egyaránt. Az elöl és hátul 220 milliméteres rugóúttal a futómu valóban jól trimmelt terepre, de egyértelmuen elonyt jelent az országúti motorosok számára is a rossz utakon. Az ergonómia egyelore jó, csak a magas motorosoknak érdemes megfontolniuk a magasabb, opcionális ülést a kissé hegyes térdszög miatt.

Nagyszeru motor

teljesen állítható futómu

egyszeru, okos elektronikus funkciók

nagyszeru gyorsváltó fel/le széria

nagyon praktikus motor

harmonikus és kellemes kezelhetoség aszfalton és közúton

rendkívül sokoldalú motor

nagyon robusztus konstrukció - a motor megbízhatónak tunik és bizalmat ébreszt.

heveny térdszög a hosszú lábú motorosok számára standard üléssel

aszfalton a dolésszögtávolság lelassítja a sportos motorosokat

A szélvédo csak szerszámmal állítható

a nagy súly zavaró a manoverezésnél.

Árösszehasonlítás Átlagos piaci ár Suzuki V-Strom 1050DE vs Suzuki V-Strom 800DE

Egy 2023-as Suzuki V-Strom 1050DE és egy 2023-as Suzuki V-Strom 800DE között van egy pár különbség. Az árat tekintve, egy 2023-as Suzuki V-Strom 1050DE jelenlegi átlagára körülbelül 31%-al magasabb. A Suzuki V-Strom 800DE 2023-as motorkerékpárhoz képest kevesebb Suzuki V-Strom 1050DE 2023-as található a 1000PS.de használt motor piacon, konkrétan 132 Suzuki V-Strom 800DE 2023-as és 107 Suzuki V-Strom 1050DE 2023-as. Egy Suzuki V-Strom 800DE eladásához kevesebb idő kell (59 nap), mint egy Suzuki V-Strom 1050DE eladásához (95 nap). A 2023-as modellévtől kezdve 13 1000PS.de szerkesztők által írt értékelés található a Suzuki V-Strom 1050DE kapcsán a 1000ps.de-én, valamint 16 a Suzuki V-Strom 800DE kapcsán a 2023-as modellévtől. Az első Suzuki V-Strom 1050DE beszámolója 2022.09.05.-én került közzétételre, és azóta több mint 23 300 megtekintést regisztrált. Ezzel szemben a Suzuki V-Strom 800DE, amelyenek a beszámolóját 2022.11.08.-án tettek közzé, 42 600 megtekintést kapott.

Ár Suzuki V-Strom 1050DE

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Ár Suzuki V-Strom 800DE

Modellév
Jelenlegi átlagos piaci árak

Alternatív összehasonlítások