A KOVE könnyű motorokat hoz az EICMA 2026-ra

143 kg-os 350 RALLY és egy 109 LE-s négyhengeres

20 éve követelünk könnyebb motorokat a japánoktól és az európaiaktól. Az EICMA 2026 KOVE standján láttam, ki építi őket valójában: a négyhengeres szupersport motortól a 143 kg-os 350 RALLY-ig.

by nastynils on 2026. 11. 06.

A KOVE standját az EICMA 2026-on Milánóban előbb meg kell keresnem. Amikor végre megtalálom, rögtön a szélén egy motorokkal teli fal fogad, és ez már a történet felét elmeséli. Egy 625-ös kéthengeres, egy 645-ös négyhengeres, mellettük a 450 köbcentis versenycélú egyhengeres: hat különböző motorkoncepció szerepel már ennek a fiatal márkának a kínálatában. Ennél a standnál azonban nem a sokféleség foglalkoztat a legjobban, hanem a tömeg. Kivétel nélkül, a szupersport motortól a rally-endúróig, ezek a motorok könnyűek. Pontosan ezt követeljük mi, motorosok évek óta a bejáratott gyártóktól.

A versenysporttól a kis négyhengeres 450RR-ig

Egy négyhengeres 450-es, amely 13 000/perc fölé pörög, ebben a kategóriában kisebb szenzáció.

A KOVE a versenysportban szerezte meg a sarkantyúit, a Supersport 300 világbajnokságon a 450RR alapján. 2027-re a márka saját közlése szerint a 650RR-rel tervezi a következő lépést a világbajnokságon. Amit ebből megvásárolhatunk, az rögtön mellette áll. A 450RR egy kis szupersport motor 443 cm³-es soros négyhengeressel, amely 67 LE-t ad le 13 250/perc fordulaton. Ráülök, és jól lehet rajta ülni. A KOVE szerint nedves tömege 165 kg, az ülésmagasság 785 mm. Aki egy 450-esnél egy szelíd egyhengeresre gondol, itt jobb belátásra tér: egy 13 000/perc fölé pörgő négyhengeres ebben a kategóriában kisebb szenzáció. Későbbre a KOVE egy saját fejlesztésű, KEC nevű elektronikus kuplungot jelentett be, a roadmap szerint 2028 első félévére.

A 650RR radarral hozza el a szupersport univerzumot

A 645-ös négyhengeres 109 LE-t ad le, ehhez jön hattengelyes IMU és kétirányú quickshifter.

Egy kategóriával feljebb áll a 650RR. A 645 cm³-es soros négyhengeres a KOVE szerint 109 LE-t ad le 13 000/perc fordulaton, nyomatéka 60 Nm. Ehhez jön egy hattengelyes IMU, kanyar-ABS és kétirányú quickshifter. A standon olvasom: Keyless Ride, nagy TFT-kijelző, tempomat és Launch Control, vagyis minden elektronikus vezetéssegítő, amit egy szupersport motortól kívánhat az ember. Még holttér- és sávváltás-asszisztens is van a fedélzeten, beszámolók szerint radarral. A piaci bevezetést a KOVE a roadmap szerint 2027 második félévére tervezi, piacot a gyártó nem nevez meg. Aki pörgös négyhengerest keres teljes elektronikai csomaggal, annak a 650RR-t mindenképp a listáján kell tartania.

Ülőpróba a 625X-en: alacsony és biztos talajfogás

A 625X soros kéthengerese 581 cm³-es és 63 LE-t ad le, A2-es változat is létezik.

A túraendúrók közül a KOVE 800-asát már sokan ismerik, én is ismerek néhány elégedett vásárlót. Számomra jelenleg ez a legkönnyebb, valóban kalandra alkalmas adventure motor a piacon, és a legjobb kompromisszum a kényelem és az offroad teljesítmény között. Coast-to-Coast utamon találkoztam egy kollégával, aki rallyt ment vele, és maximálisan elégedett volt. Újdonság számomra a 625-ös univerzum. Ráülök a 625X-re: klassz kijelző, felnőtt méretű, állítható szélvédő, széles kormány. Az üléspozíció viszonylag alacsony és integrált, ez a térdszögön azonnal látszik, és nagyon biztosan érem a talajt. Az 581 cm³-es soros kéthengeres 63 LE-t és 56,5 Nm-t ad le, létezik 35 kW-os A2-es változat is. A Pro Max elektronikus rugóstagot kap, amely alacsony tempónál automatikusan csökkenti az ülésmagasságot, beszámolók szerint 30 km/h alatt.

A 350 RALLY és a 125 Rally mint ultrakönnyű szenzáció

A 125 Rally száraz tömege 122 kg, és az A1-es jogosítvánnyal rendelkező vezetőknek szól.

A versenymotoroknál radikálisabb a helyzet. A versenycélú egyhengeres 450-es Rally könnyű, de már nem nyújtja egy 600-as vagy 800-as kényelmét. A nap igazi szenzációja azonban más: a 350 RALLY, piros-türkiz fényezéssel és rally-szélvédővel. 349,9 cm³-es egyhengerese 30 kW-ot, azaz 41 LE-t ad le, mellé 33,7 Nm-t. Száraz tömege mindössze 143 kg, elöl 21, hátul 18 colos kerekeken gurul, a futómű állítható, a tank a KOVE szerint 21 literes. Ez egy igazi bomba lesz, ebben biztos vagyok. Alatta jön még a 125 Rally 122 kg száraz tömeggel az A1-es jogosítványhoz. Mindkettő a KOVE roadmapje szerint 2027 második félévére van betervezve. Aki könnyű géppel és messzire akar menni offroad, itt valódi ajánlatot kap.

Miért jelenti számomra a KOVE a könnyű motorokat

Bármennyire is lelkesít a kínálat, egy aggodalmat magammal viszek a standról. Remélem, hogy az értékesítési struktúrák és a kereskedők ezt az egész választékot kezelni is tudják. Régen az ilyen márkák csak mellékszereplők voltak, a kereskedő egyszerűen beállított egy modellt a bemutatóterembe. Egy ilyen kínálathoz viszont hely kell, és ehhez valami másnak távoznia kell. Kíváncsi vagyok, mely gyártók szenvednek majd az új szereplők miatt. Mert egyet el kell ismerni: a KOVE elsősorban a könnyűszerkezetes kialakítással szerez pontot, legyen szó naked bike-ról, szupersport motorról vagy endúróról. 20 éve követelünk könnyebb motorokat a japánoktól és az európaiaktól. A KOVE leszállítja őket. Szerintem ezt jelenti ez a márka, és ez nekünk, motorosoknak igazán jó hír.

A KOVE standja a nagy EICMA-videóban

Teljes EICMA 2026-os körsétám négyórás videóként fut az 1000PS YouTube-csatornáján. A KOVE standja nagyjából két és fél óra után kezdődik, ez a link egyenesen a KOVE-hoz ugrik. Látható a motorfal a márka összes koncepciójával, a 450RR és a 650RR közelről, a 800-as túraendúró és ülőpróbám a 625X-en felemelt szélvédővel. Ehhez jön a 450-es Rally, az új 350 RALLY, a 125 Rally és a gondolataim arról, mit jelent ez a márka a kereskedőknek. Aki tovább nézi, több mint 40 további standot kap a Hondától a KTM-en át a BENDA-ig, ülőpróbákkal, standbeszélgetésekkel és egyértelmű ítéletekkel. Négy óra EICMA visszanézésre, tolongás és milánói utazás nélkül.

Adatdoboz: a KOVE az EICMA 2026-on áttekintésben

  • 450RR: 443 cm³ soros négyhengeres, 67 LE 13 250/perc fordulaton, 165 kg nedves tömeg, ülésmagasság 785 mm, 15 l tank, KEC elektronikus kuplung a roadmap szerint 2028 első félévében
  • 650RR: 645 cm³ soros négyhengeres, 109 LE (80 kW) 13 000/perc fordulaton, 60 Nm 11 000/perc fordulaton, hattengelyes IMU, kanyar-ABS, quickshifter, ülésmagasság 810 mm, 17 l tank, piaci bevezetés a roadmap szerint 2027 második félévében
  • 625X Pro: 581 cm³ soros kéthengeres, 63 LE (46 kW) 8500/perc fordulaton, 56,5 Nm, A2-es változat 35 kW-tal, KYB futómű, ülésmagasság 820/850 mm
  • 625X Pro Max: műszaki alap mint a 625X Pro, 221 kg nedves tömeg, 21 l tank, ülésmagasság 795850 mm (elektronikusan süllyeszthető)
  • 350 RALLY: 349,9 cm³ egyhengeres, 41 LE (30 kW) 9000/perc fordulaton, 33,7 Nm, 143 kg száraz tömeg, 21 l tank, 21/18 col, piaci bevezetés a roadmap szerint 2027 második félévében
  • 125 Rally: 122 kg száraz tömeg, 21/18 col, piaci bevezetés a roadmap szerint 2027 második félévében