Arctic Cat 450i 2015
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Arctic Cat 450i 2015
Motor och drivlina
| Takter | Fyrtakt |
|---|---|
| Ventiler per cylinder | 4 |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 443 cm3 |
Frambromsar
| Manövrering | Hydraulik |
|---|
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|
Mått och vikter
| Längd | 2116 mm |
|---|---|
| Bredd | 1130 mm |
| Höjd | 1168 mm |
| Hjulbas | 1219 mm |
| Torrvikt | 278 kg |
| Bränsletankskapacitet | 16.3 l |
Frågor och svar Arctic Cat 450i
- Vilken av dem är bäst? Arctic Cat 450i eller Arctic Cat Alterra 450 4x4?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Arctic Cat 450i?
- Jämfört med andra Quad/ATV motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Arctic Cat 450i motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Arctic Cat 450i?
- Det finns en medelstark efterfrågan på en Arctic Cat 450i efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Arctic Cat 450i Bilder
Källa: 1000PS








