Ducati 1098 S Tricolore 2007
Hitta tekniska data, priser och recensioner.
Viktig specifikation Ducati 1098 S Tricolore 2007
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 160 hk |
|---|
| Transmission | Kedja |
|---|
| Cylindrar | 2 |
|---|
| Takter | Fyrtakt |
|---|
| Kylning | flytande |
|---|
| Slagvolym | 1099 cm3 |
|---|
Mått och vikter
| Hjulbas | 1430 mm |
|---|
| Säteshöjd | 820 mm |
|---|
| Torrvikt | 171 kg |
|---|
| Bränsletankskapacitet | 15.5 l |
|---|
| Högsta hastighet | 285 km/h |
|---|
| Licensefterlevnad | A |
|---|
Frågor och svar Ducati 1098 S Tricolore
- Vilket är aktuellt marknadspris för Ducati 1098 S Tricolore?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Ducati 1098 S Tricolore, tillverkningsår 2007, är 171 630 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 18 871 km.
- Vilken av dem är bäst? Ducati 1098 S Tricolore eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Ducati 1098 S Tricolore?
- Jämfört med andra Supersport motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Ducati 1098 S Tricolore motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur stabilt är priset för en begagnad Ducati 1098 S Tricolore? Hurudan är pristendensen?
- Med tanke på tillverkningsåret 2007, var prisstabiliteten för en Ducati 1098 S Tricolore mycket god jämfört med andra Supersport motorcyklar. Pristendensen var +26% under det första året, TrendSecondYear}% under det andra året och TrendThirdYear}% under det tredje året.
- Hur populär Ducati 1098 S Tricolore?
- Det finns en svag efterfrågan på en Ducati 1098 S Tricolore efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.