Blata Minimotard 2.6
Hitta tekniska data, priser och recensioner.
Viktig specifikation Blata Minimotard 2.6 2009
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 3 hk |
|---|
| Varvtal vid maximal effekt | 8700 varv/min |
|---|
| Vridmoment | 3.5 Nm |
|---|
| Varvtal vid vridmoment | 6000 varv/min |
|---|
| Kopplingstyp | Centrifugalkraft |
|---|
| Cylindrar | 1 |
|---|
| Takter | Tvåtakt |
|---|
| Kylning | Luft |
|---|
| Slagvolym | 39.9 cm3 |
|---|
Chassi
Bakbromsar
Mått och vikter
| Längd | 960 mm |
|---|
| Torrvikt | 19.2 kg |
|---|
| Bränsletankskapacitet | 1 l |
|---|
| Licensefterlevnad | AM |
|---|
Frågor och svar Blata Minimotard 2.6
- Vilken av dem är bäst? Blata Minimotard 2.6 eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Blata Minimotard 2.6?
- Jämfört med andra Pocketbike motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Blata Minimotard 2.6 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Blata Minimotard 2.6?
- Det finns en svag efterfrågan på en Blata Minimotard 2.6 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.