Arctic Cat 400 DVX
Hitta tekniska data, priser och recensioner.
Viktig specifikation Arctic Cat 400 DVX 2009
Motor och drivlina
| Takter | Fyrtakt |
|---|
| Ventiler per cylinder | 4 |
|---|
| Ventiler | DOHC |
|---|
| Kylning | flytande |
|---|
| Slagvolym | 398 cm3 |
|---|
Frambromsar
Bakbromsar
Mått och vikter
| Diameter på framhjul | 10 tum |
|---|
| Längd | 183 mm |
|---|
| Bredd | 116 mm |
|---|
| Höjd | 116 mm |
|---|
| Hjulbas | 124 mm |
|---|
| Torrvikt | 190 kg |
|---|
Frågor och svar Arctic Cat 400 DVX
- Vilken av dem är bäst? Arctic Cat 400 DVX eller Dinli Sports 450 Special Onroad?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Arctic Cat 400 DVX?
- Jämfört med andra Quad/ATV motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Arctic Cat 400 DVX motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Arctic Cat 400 DVX?
- Det finns en stark efterfrågan på en Arctic Cat 400 DVX efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser