KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK 2026
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK 2026
Motor och drivlina
| Motortyp | V |
|---|---|
| Motoreffekt | 202 hk |
| Varvtal vid maximal effekt | 10000 varv/min |
| Vridmoment | 151 Nm |
| Bränslesystem | Injicering |
| Grader | 75 |
| Startmotor | Elektrisk |
| Kopplingstyp | Flerplatta i oljebad, Antihopping, Kopplingssystem |
| Tändning | Dubbel tändning |
| Transmission | Kedja |
| Transmissionstyp | Växelspak |
| Antal växlar | 6 |
| Cylindrar | 2 |
| Takter | Fyrtakt |
| Ventiler per cylinder | 4 |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 1350 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Upp-och-nedvänd teleskopgaffel |
|---|---|
| Teknik | Sluten patron |
| Märke | WP |
| Slaglängd | 130 mm |
| Justering | Kompression, Förspänning, Återstudsning |
Bakre upphängning
| Upphängning | Svängarm |
|---|---|
| Stötdämpare | Enkel stötdämpare |
| Märke | WP |
| Slaglängd | 120 mm |
| Justering | Kompression, Förspänning, Återstudsning |
| Material | Kol |
Chassi
| Ram | Stål |
|---|---|
| Ramtyp | Rörformig |
| Lutningsvinkel | 65.3 grad |
| Försprång | 101 mm |
Frambromsar
| Typ | Dubbel skiva |
|---|---|
| Diameter | 320 mm |
| Kolv | Fyra kolvar |
| Isoleringsfäste | Fast krumcirkel |
| Manövrering | Hydraulik |
| Teknik | radiell, Monoblock, Wave |
| Märke | Brembo |
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|---|
| Diameter | 240 mm |
| Kolv | Dubbel kolv |
| Märke | Brembo |
Assistanssystem
| Avancerade förarassistanssystem | Körlägen, Kontroll av motorns vridmoment, Elektroniskt luftbränslesystem, Snabbväxlare, Snabbväxlare med blipper, Antiframhjulsslyftning, Modern elektronik, Komfort, KTM Quickshifter Plus |
|---|
Mått och vikter
| Diameter på framhjul | 17 tum |
|---|---|
| Diameter på bakhjul | 17 tum |
| Hjulbas | 1491 mm |
| Säteshöjd | 860 mm |
| Torrvikt | 177 kg |
| Bränsletankskapacitet | 17.5 l |
| Markfrigång | 109 mm |
Utrustning
| Utrustning | TFT-display, Modern elektronik |
|---|
Senaste 1000PS motorcykelartiklar om KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK
Frågor och svar KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK
- Vilket är aktuellt marknadspris för KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK, tillverkningsår 2026, är 373 520 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 0 km.
- Vilken av dem är bäst? KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK eller KTM 1390 Super Duke RR?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK?
- Jämfört med andra Naked bike motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK?
- Det finns en mycket svag efterfrågan på en KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
KTM 1390 SUPER DUKE RR TRACK Bilder
Källa: 1000PS









Visa fler bilder
