Krämer GP2-R 2022
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Krämer GP2-R 2022
Motor och drivlina
| Motortyp | Radmotor |
|---|---|
| Motoreffekt | 130 hk |
| Pådrag | Elektrisk |
| Transmission | Kedja |
| Cylindrar | 2 |
| Slagvolym | 890 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Upp-och-nedvänd teleskopgaffel |
|---|---|
| Teknik | Sluten patron |
| Märke | WP |
Bakre upphängning
| Stötdämpare | Enkel stötdämpare |
|---|---|
| Märke | WP |
| Justering | Förspänning |
Frambromsar
| Typ | Dubbel skiva |
|---|---|
| Diameter | 290 mm |
| Isoleringsfäste | Flytande krumcirkel |
| Märke | Brembo |
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|---|
| Diameter | 230 mm |
| Kolv | Dubbel kolv |
| Isoleringsfäste | Flytande krumcirkel |
| Märke | Brembo |
Mått och vikter
| Torrvikt | 140 kg |
|---|---|
| Bränsletankskapacitet | 16 l |
Frågor och svar Krämer GP2-R
- Vilket är aktuellt marknadspris för Krämer GP2-R?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Krämer GP2-R, tillverkningsår 2023, är 200 080 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 2 500 km.
- Vilken av dem är bäst? Krämer GP2-R eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Krämer GP2-R?
- Jämfört med andra Supersport motorcyklar är tillgängligheten mycket dålig. Det finns mycket få Krämer GP2-R motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Krämer GP2-R?
- Det finns en mycket svag efterfrågan på en Krämer GP2-R efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Bästa jämförelser
Krämer GP2-R Bilder
Källa: 1000PS

































