Segway Fugleman UT10
Hitta tekniska data, priser och recensioner.
Viktig specifikation Segway Fugleman UT10 2021
Motor och drivlina
| Motortyp | Radmotor |
|---|
| Motoreffekt | 107 hk |
|---|
| Vridmoment | 98 Nm |
|---|
| Tvåhjulsdrift | Ja |
|---|
| Cylindrar | 2 |
|---|
| Takter | Fyrtakt |
|---|
| Ventiler | DOHC |
|---|
| Kylning | flytande |
|---|
| Slagvolym | 1000 cm3 |
|---|
Främre upphängning
| Främre upphängning | A-Arm |
|---|
| Slaglängd | 28 mm |
|---|
Bakre upphängning
| Upphängning | A-Arm |
|---|
| Slaglängd | 28 mm |
|---|
Chassi
Frambromsar
Bakbromsar
Assistanssystem
| Avancerade förarassistanssystem | Körlägen |
|---|
Mått och vikter
| Diameter på framhjul | 14 tum |
|---|
| Diameter på bakhjul | 14 tum |
|---|
| Längd | 3150 mm |
|---|
| Bredd | 1580 mm |
|---|
| Höjd | 2100 mm |
|---|
| Hjulbas | 2060 mm |
|---|
| Torrvikt | 770 kg |
|---|
| Bränsletankskapacitet | 45 l |
|---|
Utrustning
| Utrustning | LED-strålkastare |
|---|
Frågor och svar Segway Fugleman UT10
- Vilket är aktuellt marknadspris för Segway Fugleman UT10?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Segway Fugleman UT10, tillverkningsår 2025, är 110 580 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 236 km.
- Vilken av dem är bäst? Segway Fugleman UT10 eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Segway Fugleman UT10?
- Jämfört med andra Side-by-Side motorcyklar är tillgängligheten dålig. Det finns få Segway Fugleman UT10 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Segway Fugleman UT10?
- Det finns en svag efterfrågan på en Segway Fugleman UT10 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Segway Fugleman UT10 Bilder