Yamaha MT-09 SP 2023 vs. Yamaha MT-07 2022

Yamaha MT-09 SP 2023

Yamaha MT-09 SP 2023

Yamaha MT-07 2022

Yamaha MT-07 2022

Loading...

Pregled - Yamaha MT-09 SP 2023 vs Yamaha MT-07 2022

The Yamaha MT-09 SP 2023 and the Yamaha MT-07 2022 are both naked bikes from Yamaha, but they have several differences in terms of their technical specifications and features.

Starting with the engine and drive train, the Yamaha MT-09 SP 2023 is equipped with an in-line 3-cylinder engine that produces 119 HP of power and 93 Nm of torque. On the other hand, the Yamaha MT-07 2022 features an in-line 2-cylinder engine that generates 73.4 HP of power and 67 Nm of torque. This makes the MT-09 SP more powerful and torquey compared to the MT-07.

In terms of suspension, the Yamaha MT-09 SP 2023 comes with high-quality suspension elements from KYB and Öhlins, including an upside-down telescopic fork at the front and a swing arm with a monoshock at the rear. On the other hand, the Yamaha MT-07 2022 features a telescopic fork at the front and a swing arm with a monoshock at the rear. The MT-09 SP's suspension setup is more advanced and offers better performance and adjustability compared to the MT-07.

When it comes to the chassis, the Yamaha MT-09 SP 2023 features an aluminum frame, which is lightweight and provides good rigidity. On the other hand, the Yamaha MT-07 2022 has a steel frame, which is slightly heavier but still offers good stability and handling.

Yamaha MT-09 SP 2023

Yamaha MT-09 SP 2023

In terms of braking, both bikes are equipped with double disk brakes at the front with a diameter of 298 mm. This provides good stopping power for both models.

In terms of rider assistance systems, the Yamaha MT-09 SP 2023 comes with advanced features such as ABS, cornering ABS, ride by wire, quickshifter, cruise control, traction control, and anti-wheelie. On the other hand, the Yamaha MT-07 2022 only has ABS as its rider assistance system.

In terms of dimensions and weights, the Yamaha MT-09 SP 2023 has a front tire width of 120 mm and a rear tire width of 180 mm, both with a diameter of 17 inches. It has a wheelbase of 1430 mm and a seat height of 825 mm. The kerb weight of the MT-09 SP with ABS is 189 kg, and it has a fuel tank capacity of 14 liters, providing a range of 280 km. The combined fuel consumption is 5 l/100km. On the other hand, the Yamaha MT-07 2022 has similar tire dimensions and a wheelbase of 1400 mm. It has a seat height of 805 mm and a kerb weight of 184 kg with ABS. The fuel tank capacity is also 14 liters, providing a range of 333 km. The combined fuel consumption is 4.2 l/100km.

Yamaha MT-07 2022

Yamaha MT-07 2022

In terms of equipment, both bikes come with LED headlights. However, the Yamaha MT-09 SP 2023 also features a TFT display, while the Yamaha MT-07 2022 does not have this feature.

In terms of strengths, the Yamaha MT-09 SP 2023 is praised for its extremely agile and powerful engine, comfortable riding position, high-quality suspension elements, good quickshifter with blipper, and distinctive look. On the other hand, the Yamaha MT-07 2022 is praised for its lively and powerful engine, good sound, comfortable seating position, good braking system, and easy-to-read instruments.

In terms of weaknesses, the Yamaha MT-09 SP 2023 is criticized for its small TFT display, half-heartedly installed horn at the front, and wide turning circle. On the other hand, the Yamaha MT-07 2022 is criticized for its non-adjustable chassis and lack of a TFT display.

Overall, the Yamaha MT-09 SP 2023 offers a more powerful and advanced riding experience with its higher engine power, advanced suspension elements, and additional rider assistance systems. However, the Yamaha MT-07 2022 still provides a lively and enjoyable ride with its powerful engine and comfortable seating position.

Tehnične specifikacije Yamaha MT-09 SP 2023 v primerjavi z Yamaha MT-07 2022

Yamaha MT-09 SP 2023
Yamaha MT-07 2022

Motor in pogonski sklop

Vrsta motorjaVrsta motorjaVrstniVrsta motorjaVrstni
IzvrtinaIzvrtina78 mmIzvrtina80 mm
GibGib62,1 mmGib68,6 mm
Moč motorjaMoč motorja119 KMMoč motorja73,4 KM
Število vrtljajev na minuto pri največji močiŠtevilo vrtljajev na minuto pri največji moči10.000 vrt./minŠtevilo vrtljajev na minuto pri največji moči8750 vrt./min
NavorNavor93 NmNavor67 Nm
Število vrtljajev na minuto pri navoruŠtevilo vrtljajev na minuto pri navoru7000 vrt./minŠtevilo vrtljajev na minuto pri navoru6500 vrt./min
Kompresijsko razmerjeKompresijsko razmerje11,5 Kompresijsko razmerje11,5
Sistem za gorivoSistem za gorivoVbrizgavanjeSistem za gorivoVbrizgavanje
ZaganjalnikZaganjalnikElektričniZaganjalnikElektrični
Tip sklopkeTip sklopkeVečdelna sklopka v oljni kopeliTip sklopkeVečdelna sklopka v oljni kopeli
VžigVžigTranzistorVžigTranzistor
Prenos močiPrenos močiVerigaPrenos močiVeriga
Vrsta menjalnikaVrsta menjalnikaPrestavna ročicaVrsta menjalnikaPrestavna ročica
Število prestavŠtevilo prestav6Število prestav6
CilindriCilindri3Cilindri2
GibiGibiŠtiritaktniGibiŠtiritaktni
Ventili na valjVentili na valj4Ventili na valj4
VentiliVentiliDOHCVentiliDOHC
HlajenjeHlajenjetekočinaHlajenjetekočina
Gibna prostorninaGibna prostornina889 cm³Gibna prostornina689 cm³

Sistemi za pomoč vozniku

Napredni sistemi za pomoč voznikomNapredni sistemi za pomoč voznikomABS, ABS za zavoje, Vodenje po žici, Hitra prestavna ročica, Tempomat, Nadzor zdrsavanja koles, Preprečevanje dviganja sprednjega kolesaNapredni sistemi za pomoč voznikomABS

Mere in mase

Širina sprednje pnevmatikeŠirina sprednje pnevmatike120 mmŠirina sprednje pnevmatike120 mm
Višina sprednje pnevmatikeVišina sprednje pnevmatike70 %Višina sprednje pnevmatike70 %
Premer sprednje pnevmatikePremer sprednje pnevmatike17 palcevPremer sprednje pnevmatike17 palcev
Širina zadnje pnevmatikeŠirina zadnje pnevmatike180 mmŠirina zadnje pnevmatike180 mm
Višina zadnje pnevmatikeVišina zadnje pnevmatike55 %Višina zadnje pnevmatike55 %
Premer zadnje pnevmatikePremer zadnje pnevmatike17 palcevPremer zadnje pnevmatike17 palcev
DolžinaDolžina2090 mmDolžina2085 mm
ŠirinaŠirina795 mmŠirina780 mm
VišinaVišina1190 mmVišina1105 mm
Medosna razdaljaMedosna razdalja1430 mmMedosna razdalja1400 mm
Višina sedežaVišina sedeža825 mmVišina sedeža805 mm
Lastna masa (z ABS)Lastna masa (z ABS)189 kgLastna masa (z ABS)184 kg
Prostornina posode za gorivoProstornina posode za gorivo14 lProstornina posode za gorivo14 l
Skladnost z dovoljenjemSkladnost z dovoljenjemA2, ASkladnost z dovoljenjemA
RazponRazpon280 kmRazpon333 km
Kombinirani izpust CO2Kombinirani izpust CO2116 g/kmKombinirani izpust CO298 g/km
Kombinirana poraba gorivaKombinirana poraba goriva5 l/100 kmKombinirana poraba goriva4,2 l/100 km

Oprema

OpremaOpremaLED-žarometi, Zaslon TFTOpremaLED-žarometi

Primerjava prednosti in slabosti

Primerjava prednosti in slabosti

Yamaha MT-09 SP 2023

Yamaha MT-09 SP 2023

Yamaha MT-09 SP je imela že v prejšnji generaciji lahke naloge, saj je še bolj izpopolnjena različica že tako dobrega in čudovito okretnega zabavnega stroja! Tudi trenutna različica SP ni nič drugačna, le da je bila še dodatno izboljšana. Zaradi nekoliko večje moči, večjega navora in bolje uglašene elektronike je še bolj zabaven. Po pričakovanjih vzmetenje s klasičnejšimi komponentami KYB in Öhlins deluje odlično, zavore bi lahko bile nekoliko ostrejše, vendar je položaj sedenja še vedno takšen, kot bi pričakovali od tako agilnega in lahko obvladljivega zabavnega stroja. Nekaj domislic, kot sta majhen zaslon TFT ali sporna svetlobna maska, ga nikakor ne poslabšajo, temveč mu preprosto dajejo še bolj neodvisno osebnost!

Izjemno agilen in zmogljiv motor

udoben položaj za vožnjo

visokokakovostni elementi vzmetenja KYB in Öhlins

dober hitri prestavni mehanizem z gumbom

prepoznaven videz.

Majhen zaslon TFT

spredaj je napol vgrajen rog

velik obračalni krog

Yamaha MT-07 2022

Yamaha MT-07 2022

V modelnem letu 2023 je MT-07 še vedno dober in vsestransko uporaben motocikel. Njegova težava je močna konkurenca. V neposredni primerjavi se zdi, da je motor zdaj nekoliko ohlapen, oprema pa nekoliko nezanimiva. Dober položaj za vožnjo in nekomplicirana vodljivost sta še vedno dobra.

Enostaven za branje in lep zaslon

karizmatičen motor

položaj za sedenje zelo ustreza različnim pilotom

motocikel ni spektakularen, vendar vozi harmonično in prijetno

dobre zavore

Ohlapno podvozje - premalo blaženja

občutek za prestavno ročico je nekoliko nepregleden

upravljanje ni intuitivno

ni nadzora vleke

neaktivni položaj sedenja

sedež je na dolgih vožnjah nekoliko premehak.

Primerjava povprečnih tržnih cen Yamaha MT-09 SP vs Yamaha MT-07

There are a few key differences between a Yamaha MT-09 SP 2023 and a Yamaha MT-07 2022. In terms of price, the actual average price of a Yamaha MT-09 SP 2023 is about 64% higher. Compared to Yamaha MT-07 2022 there are less Yamaha MT-09 SP 2023 bikes available on the 1000PS.de Marketplace, specifically 29 compared to 52. It takes less time to sell a Yamaha MT-09 SP with 96 days compared to 109 days for a Yamaha MT-07. Since model year 2018 1000PS.de editors have written 29 reviews for the Yamaha MT-09 SP and 69 reviews for the Yamaha MT-07 since model year 2013. The first review for the Yamaha MT-09 SP was published on 11/6/2017 and now has more than 49,000 views. This compares to more than 12,600 views for the first review on Yamaha MT-07 published on 11/4/2013.

Cena Yamaha MT-09 SP

Modelsko leto
Trenutne povprečne tržne cene

Cena Yamaha MT-07

Modelsko leto
Trenutne povprečne tržne cene

Druge primerjave