Suzuki V-Strom 650 2016 vs. Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

Suzuki V-Strom 650 2016

Suzuki V-Strom 650 2016

Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

Loading...

Pregled - Suzuki V-Strom 650 2016 vs Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

The Suzuki V-Strom 650 2016 and the Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 are both enduro motorcycles with similar features and specifications. However, there are some notable differences between the two models.

In terms of engine and drive train, the Suzuki V-Strom 650 2016 has a bore of 81 mm and a stroke of 62.6 mm, while the Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 has a slightly smaller bore of 80 mm but a longer stroke of 68.6 mm. This means that the Yamaha has a slightly larger displacement of 689 cc compared to the Suzuki's 645 cc. In terms of power, the Yamaha has a slight advantage with 73 HP compared to the Suzuki's 67 HP. The torque is also higher on the Yamaha at 68 Nm compared to the Suzuki's 60 Nm. Both motorcycles have chain transmissions.

In terms of suspension, the Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 offers more adjustment options with compression, preload, and rebound adjustments on both the front and rear suspension. The Suzuki V-Strom 650 2016 only offers preload adjustment on both the front and rear suspension. This gives the Yamaha better controllability and allows riders to fine-tune the suspension to their preferences.

Suzuki V-Strom 650 2016

Suzuki V-Strom 650 2016

In terms of chassis, the Suzuki V-Strom 650 2016 has a twin-spar frame type, while the Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 has a double cradle, central tube frame type. Both frame types offer good stability and durability, but the Yamaha's frame design may provide better handling and maneuverability.

In terms of brakes, both motorcycles have double disk brakes at the front. However, there is no specific information provided about the braking performance of either model.

In terms of dimensions and weights, the Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 has slightly larger front and rear tire diameters compared to the Suzuki V-Strom 650 2016. The Yamaha has a 21-inch front tire diameter and an 18-inch rear tire diameter, while the Suzuki has a 19-inch front tire diameter and a 17-inch rear tire diameter. Both motorcycles have a rear tire width of 150 mm. The Yamaha also has a slightly longer wheelbase of 1595 mm compared to the Suzuki's 1555 mm. The seat height is higher on the Yamaha at 890 mm compared to the Suzuki's 820 mm. The Yamaha also has a slightly higher kerb weight of 220 kg compared to the Suzuki's 215 kg. The fuel tank capacity is larger on the Yamaha at 23 liters compared to the Suzuki's 20 liters.

Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

In terms of strengths, the Suzuki V-Strom 650 2016 is praised for its full torque, good sound, large tank, and relaxed seating position. On the other hand, the Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 is praised for its proven drive, perfect controllability, superb chassis, clean finish, extensive range of accessories, appealing price-performance ratio, good serviceability, and well thought-out detail solutions.

In terms of weaknesses, the Suzuki V-Strom 650 2016 is criticized for its somewhat old-fashioned look, narrow handlebars, and sluggishness in bends. The Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 is criticized for its 23-liter tank capacity, which may not be suitable for everyone, and its braking performance at sporty road speeds. Some reviewers also mention that a cruise control option would be beneficial for long-distance rides on the Yamaha Tenere 700 World Raid 2022, and that adjusting the ABS can be tedious.

Overall, both the Suzuki V-Strom 650 2016 and the Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 are capable enduro motorcycles with their own strengths and weaknesses. The choice between the two will ultimately depend on the rider's preferences and priorities.

Tehnične specifikacije Suzuki V-Strom 650 2016 v primerjavi z Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

Suzuki V-Strom 650 2016
Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

Motor in pogonski sklop

IzvrtinaIzvrtina81 mmIzvrtina80 mm
GibGib62,6 mmGib68,6 mm
Moč motorjaMoč motorja67 KMMoč motorja73 KM
Število vrtljajev na minuto pri največji močiŠtevilo vrtljajev na minuto pri največji moči8800 vrt./minŠtevilo vrtljajev na minuto pri največji moči9000 vrt./min
NavorNavor60 NmNavor68 Nm
Število vrtljajev na minuto pri navoruŠtevilo vrtljajev na minuto pri navoru6400 vrt./minŠtevilo vrtljajev na minuto pri navoru6500 vrt./min
Kompresijsko razmerjeKompresijsko razmerje11,5 Kompresijsko razmerje11,5
Prenos močiPrenos močiVerigaPrenos močiVeriga
Število prestavŠtevilo prestav6Število prestav6
GibiGibiŠtiritaktniGibiŠtiritaktni
VentiliVentiliDOHCVentiliDOHC
Lahko se omeji za licenco A2Lahko se omeji za licenco A2DaLahko se omeji za licenco A2Da
Gibna prostorninaGibna prostornina645 cm³Gibna prostornina689 cm³

Sprednje vzmetenje

NastavitevNastavitevPredobremenitevNastavitevKompresija, Predobremenitev, Povratni vzgon

Zadnje vzmetenje

NastavitevNastavitevPredobremenitevNastavitevKompresija, Predobremenitev, Povratni vzgon

Podvozje

Tip okvirjaTip okvirjaTwin-SparTip okvirjaDvojni okvir, Osrednja cev

Sprednje zavore

VrstaVrstaDvojni kolutVrstaDvojni kolut

Zadnje zavore

VrstaVrstaKolutVrstaKolut

Mere in mase

Širina sprednje pnevmatikeŠirina sprednje pnevmatike110 mmŠirina sprednje pnevmatike90 mm
Višina sprednje pnevmatikeVišina sprednje pnevmatike80 %Višina sprednje pnevmatike90 %
Premer sprednje pnevmatikePremer sprednje pnevmatike19 palcevPremer sprednje pnevmatike21 palcev
Širina zadnje pnevmatikeŠirina zadnje pnevmatike150 mmŠirina zadnje pnevmatike150 mm
Višina zadnje pnevmatikeVišina zadnje pnevmatike70 %Višina zadnje pnevmatike70 %
Premer zadnje pnevmatikePremer zadnje pnevmatike17 palcevPremer zadnje pnevmatike18 palcev
DolžinaDolžina2290 mmDolžina2370 mm
ŠirinaŠirina840 mmŠirina905 mm
VišinaVišina1390 mmVišina1490 mm
Medosna razdaljaMedosna razdalja1555 mmMedosna razdalja1595 mm
Višina sedežaVišina sedeža820 mmVišina sedeža890 mm
Lastna masa (z ABS)Lastna masa (z ABS)215 kgLastna masa (z ABS)220 kg
Prostornina posode za gorivoProstornina posode za gorivo20 lProstornina posode za gorivo23 l

Primerjava prednosti in slabosti

Primerjava prednosti in slabosti

Suzuki V-Strom 650 2016

Suzuki V-Strom 650 2016

Tako kot Kawasaki Versys se tudi mali V-Strom že nekoliko pozna. Model 1000 je tako dobro izdelan in enostaven za vožnjo, da bi morali razmisliti o tem, da bi takoj vzeli "velikega". Glede vsestranskosti pa model 650 v ničemer ne zaostaja za velikim V-Stromom, in to po precej nižji ceni. Vendar ga ne bi več vzeli na dirkališče. In seveda se mora bolj spoprijeti s težkim tovorom kot motorno kolo z več kot 100 konjskimi močmi.

Polni navor

dober zvok

velik rezervoar

sproščen položaj sedenja

nekoliko staromoden videz

ozko krmilo

počasen v ovinkih

Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

Yamaha Tenere 700 World Raid 2022

Če želite, lahko z njim premagujete tudi zahtevne terenske terene. Če vam ni treba premagovati dolgih razdalj, vam bo bolj ustrezala lahkotnost standardnega modela T7. Širok rezervoar kolesa World Raid je opazen pri njegovi ergonomiji in upravljanju. Po drugi strani pa se mehko vzmetenje dobro spopada s težkimi terenskimi tereni, zaradi blažilnika krmiljenja pa je kolo zelo stabilno tudi na hitro tekočih poljskih poteh. Zapleten postopek izklopa sistema ABS je na dolgi rok nadležen, zato bi bil dobrodošel preprost gumb za izklop. Na splošno World Raid upravičuje svoje ime, zlasti za popotnike po svetu, in je v tem pogledu zelo dobro premišljen, saj ima širok doseg in veliko terenskega udobja.

Stabilna zmogljivost vožnje

udoben sedež

Odlično dimenzioniran motor - ne preobremenjuje in je zelo zabaven

Zelo soliden splošni vtis

Zelo zanesljiv

Zelo vzdržljiv

močan oprijem

Vzmetenje omogoča širok razpon uporabe

dobro dimenzionirano vzmetenje

zelo praktično

Odlično razmerje med ceno in zmogljivostjo modela Tenere se je nekoliko izgubilo v obliki modela World Raid

Široka posoda za gorivo je pri mirujočem vozilu moteča predvsem na vzponih

Na cesti je sprednja zavora nekoliko preveč ohlapna

Na terenu je zadnja zavora nekoliko prešibka

krmiljenje sklopke in plina je zdaj boljše pri drugih kolesih tega razreda

Primerjava povprečnih tržnih cen Suzuki V-Strom 650 vs Yamaha Tenere 700 World Raid

There are a few key differences between a Suzuki V-Strom 650 2016 and a Yamaha Tenere 700 World Raid 2022. In terms of price, the actual average price of a Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 is about 97% higher. A Suzuki V-Strom 650 2016 experiences a loss of 1,030 USD in one year of ownership. This is offset by a loss of 590 USD for a Yamaha Tenere 700 World Raid 2022. Compared to Yamaha Tenere 700 World Raid 2022 there are less Suzuki V-Strom 650 2016 bikes available on the 1000PS.de Marketplace, specifically 5 compared to 76. It takes less time to sell a Yamaha Tenere 700 World Raid with 102 days compared to 106 days for the Suzuki V-Strom 650. Since model year 2005 1000PS.de editors have written 38 reviews for the Suzuki V-Strom 650 and 11 reviews for the Yamaha Tenere 700 World Raid since model year 2022. The first review for the Suzuki V-Strom 650 was published on 9/16/2003 and now has more than 4,000 views. This compares to more than 32,200 views for the first review on Yamaha Tenere 700 World Raid published on 2/15/2022.

Cena Suzuki V-Strom 650

Modelsko leto
Trenutne povprečne tržne cene

Cena Yamaha Tenere 700 World Raid

Modelsko leto
Trenutne povprečne tržne cene

Druge primerjave