Primerjava terenskih motornih koles

Primerjava terenskih motornih koles

8 terenskih motornih koles na testu

Prednosti in slabosti 8 aktualnih terenskih motornih koles v neizprosni primerjavi. NastyNils testira z enotnimi pnevmatikami in govori brez dlake na jeziku. Katero je najboljše terensko motorno kolo?

nastynils

nastynils

objavljeno na 31. 5. 2022

188.567 ogledov

Te priložnosti si preprosto nismo mogli pustiti uiti. Bridgestone je za test nove pnevmatike za terenska motorna kolesa AT41 pripravil izjemno zahtevno postavitev. V 2 dneh smo vozili skupno 8 različnih terenskih motornih koles. Prvi dan smo se osredotočili na nekdanji »srednji razred«, drugi dan pa smo dobesedno vdihnili močne puščavske bombnike. Turo smo začeli v San Sebastianu in motorna kolesa preizkusili v izjemno raznolikih razmerah.

Bridgestone AT41 - cestna pnevmatika s terenskim videzom

Nova AT41 je videti kot robustna terenska pnevmatika, a ponuja zmogljivosti na ravni pravih cestnih pnevmatik. Tako smo lahko motorna kolesa na asfaltu res gnali do meje, na makadamskih odsekih pa vdihnili nekaj pustolovskega duha. Vse to so spremljale izjemno raznolike vremenske razmere. Začeli smo v dežju ob Atlantiku, vmes pa se potili pri 30 stopinjah v puščavi.

Profil Bridgestone AT41

Enotna pnevmatika na testu: nova Bridgestone AT41

Koliko stane KTM 1290 Super Adventure R?
Tukaj najdete pregled cen novih in rabljenih motornih koles.

Točkovanje in čustva - ali se rezultati ujemajo?

Kot vedno izkoristim možnost primerjave motornih koles za intenzivne teste. Pri tem si vneto zapisujem prednosti in slabosti posameznih motornih koles in podatke rad zbiram tudi v obliki tabel. Motorna kolesa v mislih pomerim med seboj na vsakem posameznem področju in si neizprosno zapišem razvrstitev. Na koncu zaprem oči in začnem sanjati. V kakšnem vrstnem redu bi motorna kolesa najraje odpeljal domov? Kot protipreverba služi še miselno obraten postopek: brez katerega motornega kolesa bi najlažje živel?

Nato seštejem rezultate svojih tabel in tudi tokrat sem bil presenečen, kako dobro se rezultat ujema z mojimi čustvenimi občutki. Običajno ne razkrivam svojih zapiskov, temveč v videih poskušam zbrane vtise združiti s čustvi. Predvsem nemške bralke in bralci namreč nagibajo k temu, da slepo zaupajo rezultatu testa z jasnim zmagovalcem. A zmagovalec po točkah ni vedno tudi najboljše motorno kolo za vsakega motorista. Zato moram priporočiti, da razpredelnice z razvrstitvijo nikoli ne gledate površno. Le v kombinaciji z videom in poročilom tukaj na 1000PS ste za odločitev o nakupu res dobro opremljeni.

Koliko stane BMW F 850 GS?
Tukaj najdete pregled cen novih in rabljenih motornih koles.

Zapisnik NastyNilsa – primerjava terenskih motornih koles

-Tenere 700F 850 GS890 Adv RNorden 901Africa Twin1290 Super Adv RR 1250 GSMultistrada V4S
Udobje in odmerjanje motorja87651432
Odzivnost motorja pri visokih vrtljajih48126573
Potegovanje motorja87456231
Moč motorja78456231
Menjalnik38441272
Quickshifter76337251
Sklopka27561384
Delovanje nadzora zdrsavanja koles87442361
Nastavljivost nadzora zdrsavanja koles87335261
Kakovost stikal53661832
Logika upravljalnih elementov12558427
Povezljivost s telefonom82563417
Stabilnost87653421
Okretnost68245731
Natančnost78542631
Kakovost vzmetenja58462361
Nastavljivost vzmetenja58263371
Odmerljivost zavor87443261
Učinkovitost zavor87345261
Poraba21543768
Zaščita pred vetrom in nastavljivost73854621
Sedež87624351
---------
-Tenere 700F 850 GS890 Adv RNorden 901Africa Twin1290 Super Adv RR 1250 GSMultistrada V4S
Povprečna uvrstitev6.0456.1824.3184.4553.6823.8184.5452.227
Skupna uvrstitev78452361

Uvrstitve motornih koles v ocenjevalni tabeli

Rezultat primerjave 8 motornih koles - terenska motorna kolesa v praksi

  1. Ducati Multistrada V4 S
  2. Honda CRF 1100 L Adventure Sports
  3. KTM 1290 Super Adventure R
  4. KTM 890 Adventure R
  5. Husqvarna Norden 901
  6. BMW R 1250 GS
  7. Yamaha Tenere 700
  8. BMW F 850 GS
Koliko stane BMW R 1250 GS?
Tukaj najdete pregled cen novih in rabljenih motornih koles.

Ko gledam točkovno tabelo, se mi na primer skromna uvrstitev Tenere 700 zdi škoda. Motorno kolo vozim zasebno in zame je neverjetno dobro motorno kolo. A v točkovnih tabelah ji pač manjka nekaj elektronike, v neposredni primerjavi z dvakrat dražjimi motornimi kolesi pa tudi nekaj prefinjenosti. Po drugi strani je Ducati Multistrada V4S zame jasen in zaslužen zmagovalec testa. Nobeno motorno kolo mi ni prineslo več užitka. Nobeno motorno kolo v testu ni bilo hitrejše in skoraj na vseh področjih je popolnoma prepričala. A kupec mora to za razliko od razvajenega testnega voznika plačati v gotovini. Zato je treba ponujene zmogljivosti vedno postaviti v razmerje s svojimi osebnimi finančnimi zmožnostmi.

Na koncu te strani sem za vas zbral prednosti in slabosti posameznih motornih koles. V velikem videu na našem YouTube kanalu vam vozne vtise predstavim neposredno in brez olepševanja iz sedla ali takoj po testni vožnji.

Primerjava cen 8 terenskih motornih koles 2022

Koliko stane Yamaha Tenere 700?
Tukaj najdete pregled cen novih in rabljenih motornih koles.

Tukaj najdete primerjavo cen teh 8 terenskih motornih koles v praksi. Kakšna je dobavljivost? Pri katerem modelu je trenutno na zalogi kup vozil? Kako visoki so popusti? V pregledu predstavljamo vsa vozila letnikov 2020–2022 z največ 10.000 prevoženimi kilometri.

Celoten test je bil res napet, saj je nova Bridgestone AT41 zelo dobro delovala na prav vseh motornih kolesih. Tako sem lahko motorna kolesa v neposredni primerjavi neizprosno presvetlil in bil navdušen nad majhnimi, finimi razlikami. Tukaj še na kratko nakupna priporočila za različne značaje.

  • Enduraš: Yamaha Tenere 700 ali Honda Africa Twin
  • Prvi na vrhu prelaza: Ducati Multistrada V4S
  • Bolje imeti kot potrebovati: KTM 1290 Super Adventure R
  • Zvest spremljevalec v vseh življenjskih situacijah: Honda Africa Twin
  • Potovanje in živahna vožnja: KTM 890 Adventure R
  • Vsestranski talent: Husqvarna 901 Norden
  • V dvomu: BMW R 1250 GS

Zakaj tukaj manjkajo nekatera motorna kolesa?

Koliko stane Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports?
Tukaj najdete pregled cen novih in rabljenih motornih koles.

Pri tem primerjalnem testu sem sicer imel skupno 8 različnih terenskih motornih koles. Kljub temu so manjkala izjemna motorna kolesa, kot so nova Desert X, Tiger 900 in novi Tiger 1200. Ta motorna kolesa na Bridgestonovem testu pnevmatik niso bila na voljo. Kljub temu sem želel izkoristiti priložnost in test izpeljati za našo skupnost. V letu 2022 bomo objavili več primerjav terenskih motornih koles. Nazadnje na primer primerjavo R 1250 GS s Tiger 1200 GT Pro.

Spektakularna pokrajina - surovi sever Španije

Uživali smo v čudovitih razgledih na surovem severu Iberskega polotoka.

Intenzivna tura ni bila le naporna, temveč seveda tudi pravi užitek za oči. Tukaj je naša izbrana pot skozi čudovito motoristično regijo. Na Calimotu pa zagotovo najdete še druge različice v drugih smereh. Regijo je mogoče odlično vključiti tudi v turo po Pirenejih.

Koliko stane Husqvarna Norden 901?
Tukaj najdete pregled cen novih in rabljenih motornih koles.

Za kulisami

Ali so bile okvare in pomanjkljivosti: Na KTM 1290 Super Adventure R je odpovedalo levo kombinirano stikalo. Vzroka med testom ni bilo mogoče najti. Drugih okvar ali padcev ni bilo.

Ali je pnevmatika vplivala na rezultat testa: Vsa motorna kolesa so bila načeloma obuta v enako pnevmatiko. Vendar Bridgestone za posamezne velikosti koles in dimenzije uporablja različno zgradbo karkase. Pnevmatika se je na splošno dobro ujela z vsemi motornimi kolesi. Pri tem je motorna kolesa, ki so bila prvotno preveč nervozna in nestabilna, praviloma občutno izboljšala.

Koliko stane KTM 890 Adventure R?
Tukaj najdete pregled cen novih in rabljenih motornih koles.
NastyNils
NastyNils

Na koncu etap smo večinoma prispeli v enakem vrstnem redu - ne glede na to, kdo je sedel na katerem motornem kolesu.

Kaj so rekli drugi testni vozniki: Okusi so bili seveda različni. Na splošno je Tenere 700 zbrala zelo veliko plusov. Kljub slabši moči je bila priljubljeno motorno kolo. F850GS na splošno ni bila tako dobro sprejeta. Na postankih za kavo je bila prej tisto motorno kolo, ki ga je moral voziti kolega, ki je zadnji izpil svojo kavo. Pri drugih motornih kolesih pa je bilo razpoloženje zelo različno. Impresivno in streznitveno je bilo tudi to, da je tempo narekoval naš vodnik s KTM 890 Adventure. Odkrito povedano sem se moral pošteno zbrati, da sem lahko sledil visokemu tempu. Ona pa je delovala prej sproščeno in umirjeno. Tudi na hitrost posameznih kolegov je imela moč motorja razmeroma majhen vpliv. Na koncu posameznih etap smo večinoma prispeli v enakem vrstnem redu.

Koliko stane Ducati Multistrada V4 S?
Tukaj najdete pregled cen novih in rabljenih motornih koles.
nastynils

KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Izkušnje in strokovne ocene

nastynils

5,0 / 5Testna ocena 1000PS na podlagi 5 ocen, 2021⁠–⁠2022

Super Adventure R se je na intenzivnem testu izkazala kot izjemno pustolovsko motorno kolo. Ponudila je odlično kombinacijo udobja na dolgih razdaljah in terenske sposobnosti. Te kombinacije v takšni doslednosti ne najdete pri nobenem drugem motornem kolesu. Je motorno kolo z najširšim področjem uporabe na trgu. Krog na mx progi bi prav tako preživela, potem pa bi pri 200 na dirkalni stezi še vedno prinašala užitek. Seveda je marsikaj na 1290-ki predimenzionirano. Je motorno kolo za tiste, ki raje nekaj »imajo«, kot da bi to res »potrebovali«.


Robusten celoten vtis

kakovostno in praktično vzmetenje

odličen sedež omogoča veliko vzdržljivosti v sedlu

športne in kakovostne komponente

Izjemno močan, a enostavno odmerljiv motor

Praktični elektronski pripomočki

Zelo vsestranska

nerodni upravljalni elementi

Na testnem motornem kolesu so bile že po nekaj kilometrih opazne praske in znaki obrabe

nastynils

BMW F 850 GS 2022 - Izkušnje in strokovne ocene

nastynils

4,0 / 5Testna ocena 1000PS na podlagi 5 ocen, 2018⁠–⁠2022

BMW F 850 GS tudi v letu 2022 navdušuje s prijetno ergonomijo in dostopnim značajem. Upravljanje gre zlahka od rok in na motornem kolesu se hitro počutiš domače. Dlje ko traja tura, bolj pogrešaš prefinjenost v podrobnostih. Dušenje vilic je preohlapno in ni nastavljivo. Motor sčasoma postane nekoliko dolgočasen, menjalnik skupaj s quickshifterjem pa se vedno znova zatika. V neposredni primerjavi z drugimi terenskimi motornimi kolesi vedno nekoliko ostaja v senci bolj vznemirljivih modelov.


Dobra zaščita pred vetrom in vremenom

dobro premišljen koncept upravljanja

Praktična oprema

Zelo dostopno upravljanje in vodljivost v vsakdanu

dobro udobje sedenja

Odlična rešitev povezljivosti

Vibracije v zgornjem območju vrtljajev

dolgočasen motor

zatikajoče se prestavljanje s quickshifterjem

Dušenje spredaj preohlapno

Vilice niso nastavljive

okoren občutek med vožnjo

Sprednja zavora bi potrebovala več ugriza

nastynils

BMW R 1250 GS 2022 - Izkušnje in strokovne ocene

nastynils

5,0 / 5Testna ocena 1000PS na podlagi 12 ocen, 2018⁠–⁠2026

BMW R 1250 GS se tudi v letu 2022 predstavlja kot zelo zaokroženo motorno kolo. Suvereno in dobro uravnoteženo prepriča na intenzivnih vožnjah. Motorno kolo navdušuje s čudovitim motorjem, odlično ergonomijo in praktičnimi elektronskimi pripomočki skupaj z odlično integracijo aplikacije. V neposredni primerjavi z drugimi terenskimi motornimi kolesi najvišjega razreda pa medtem kaže prve slabosti pri opremi in vgrajenih komponentah. Po drugi strani pa tudi v neposredni primerjavi 136 KM iz boksarskega motorja prepriča v vsaki situaciji.


izjemno navoren boksarski motor

udoben sedežni položaj, primeren za dolge razdalje

odlična integracija aplikacije

dodelan koncept upravljanja

odlična ergonomija

Veliko možnosti prilagajanja

Odlična okretnost z velikim zaupanjem v sprednji del

Enostavna vodljivost

Prestavljanje pri nizkih vrtljajih se zatika

Sedež premehak

Zavore in vzmetenje niso več na ravni močne konkurence

nastynils

Yamaha Tenere 700 2022 - Izkušnje in strokovne ocene

nastynils

4,5 / 5Testna ocena 1000PS na podlagi 5 ocen, 2019⁠–⁠2022

Tenere 700 je tudi v letu 2022 še vedno brez prave konkurence. Ponuja najboljši kompromis med ceno, terensko sposobnostjo in udobjem vožnje na cesti. Zleze pod kožo, prinaša ogromno užitka in je motorno kolo za široko področje uporabe. Manjkajoče elektronske funkcije ji bodo zagrizeni oboževalci odpustili. Nekoliko ohlapne zavore in nadležnega pokrova rezervoarja verjetno ne.


Zelo robusten in zanesljiv nastop

športen in vitek videz

igrive vozne zmogljivosti

Presenetljivo športen in zabaven motor

Dobra izdelava

dobro vzmetenje s praktičnim razponom nastavitev

razmeroma nizka masa

Zelo trpežna

ABS je mogoče izklopiti

Zelo sposobna na terenu

pomanjkljivo udobje sedenja na daljših turah

Zavora deluje nekoliko poceni - ohlapna točka pritiska in skromna zavorna moč

vibrirajoč zaslon je nadležen

Pokrov rezervoarja nepraktičen

Seznam elektronske opreme zelo kratek

nastynils

Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports 2022 - Izkušnje in strokovne ocene

nastynils

Africa Twin je pravo enduro motorno kolo z odlično trpežnostjo. Deluje robustno in je odlično opremljena za skoraj vsako področje uporabe. Motor je dober, a odvisnikov od adrenalina ne bo vrgel s stola. Zaščita pred vetrom je izjemna, poleti pa že predobra. Komponente in prigradni deli so na visoki ravni. Celotna kakovost izdelave deluje superiorno, integracija telefona je odlična rešitev. Stikala tudi po številnih testnih vožnjah še vedno delujejo nelogično in nepregledno. V neposredni primerjavi nekako lebdi nad vsem. Preprosto vozi suvereno in dobro, a se ne more pohvaliti s spektakularnimi vrednostmi.


Zelo dobro vzmetenje - tako v mehanski kot v elektronski različici

Možnost DCT naredi motorno kolo za superiorno potovalno motorno kolo

kakovostni in praktični elektronski pripomočki za vožnjo

načeloma dobra zaščita pred vetrom

kakovosten celoten vtis

Brezhiben motor z odlično odzivnostjo in linearnim potekom navora

dostopna okretnost

zelo prijetne vozne zmogljivosti

čudovito vsestransko motorno kolo

Zaščita pred vetrom v vročini predobra - tudi najnižji položaj vetrobranskega stekla skoraj ne prepušča vetra

Upravljanje prek številnih stikal deluje tudi po 2 testnih dneh zapleteno

Sedež je po dolgem dnevu nekoliko premehak.

nastynils

Husqvarna Norden 901 2022 - Izkušnje in strokovne ocene

nastynils

4,0 / 5Testna ocena 1000PS na podlagi 9 ocen, 2021⁠–⁠2024

Husqvarna Norden 901 je izjemna obogatitev segmenta terenskih motornih koles. Uporabna je neverjetno vsestransko. Po eni strani vozi enostavno in dostopno ter je izjemen vsakodnevni spremljevalec. Po drugi strani je čustvena in dinamična. Pri posameznih podrobnostih bi z nekaj več truda lahko občutno bolj posegla v višji razred.


karizmatičen motor prinaša noro veliko užitka na turi, praktični elektronski pripomočki

odlično udobje sedenja

samosvoj in sodoben videz

Praktični vzmetni elementi, ki na turi opravijo dobro delo

Linearno območje vrtljajev motorja

Skoraj brez vibracij v sedlu

Visoko potovalno udobje

Zaščita pred vetrom v primerjavi z razredom potrebna izboljšav

Zaščita pred vetrom ni nastavljiva

Sprednji del v primerjavi z razredom deluje nekoliko bolj okorno

v mestnem prometu motor za umirjen značaj včasih deluje nekoliko nervozno

ni USB-priključka v armaturni plošči

Posamezni prigradni deli in reže bi potrebovali več ljubezni do podrobnosti

nastynils

KTM 890 Adventure R 2022 - Izkušnje in strokovne ocene

nastynils

V aktualni primerjavi z motornimi kolesi višjega razreda moči je v praksi vedno lahko sledila. Izjemen motor je močan in odziven pri visokih vrtljajih ter dovolj močan, da lahko lahko motorno kolo pleše skozi ovinke. Vzmetenje omogoča širok razpon nastavitev in z motornim kolesom lahko na cesti pošteno daš plin, a tudi vdihneš zahtevne terenske odseke. Terensko motorno kolo z zelo širokim področjem uporabe.


Tudi v primerjavi z večjimi terenskimi motornimi kolesi pri motorju ne pogrešaš moči - pravi lepotec

Odličen quickshifter

Odlična okretnost

praktična ergonomija

Dobro udobje vožnje

Zelo dober elektronski paket

Dobre zavore

Kakovostno vzmetenje

Presenetljivo nizka poraba

Odličen quickshifter

Zaščita pred vetrom le povprečna

Vetrobransko steklo nastavljivo le z orodjem

Manjkajoče kolesce za nastavitev predobremenitve se v praksi pogreša

Pokrov za olje težko dostopen

V mestnem prometu se motor včasih nekoliko preveč nervozno odziva na plin

nerodna stikala

Sedež na dolgih turah nekoliko neudoben

nastynils

Ducati Multistrada V4 S 2022 - Izkušnje in strokovne ocene

nastynils

Na aktualnem testu se je morala Multistrada na izjemno raznolikem terenu pomeriti kar s 7 tekmeci. Tudi tokrat je bila najhitrejše in skupno tudi najboljše motorno kolo. Pravzaprav logično - je tudi najdražje motorno kolo v tem razredu. Ekipa Ducatija je v motorno kolo vlila vse kakovostne sestavine, ki jih je mogoče dobiti za denar. Te so združene v harmoničen celovit paket, ki vozi neverjetno dobro. Zaslužen zmagovalec številnih primerjalnih testov po zajetni ceni.


Neverjetno odlične vozne zmogljivosti - nevtralna, harmonična, okretna in kljub temu stabilna

Pravi občutek terenskega motornega kolesa v sedlu

izjemne zavore

Fascinanten, impresivno močan motor

Moč motorja je zaradi izjemne odzivnosti čudovito odmerljiva

Prijeten sedežni položaj

Dobra ergonomija tudi pri vožnji stoje

fascinanten radarski sistem, ki ga v praksi na avtocesti z veseljem uporabljaš

Odlična zaščita pred vetrom

Visoka stabilnost tudi pri visokih hitrostih

Varčna z močmi in enostavna za vožnjo

nadpovprečna poraba

Upravljanje v sedlu bi bilo ponekod lahko udobnejše

Povezljivost s telefonom ni povsem domišljena

Primerjava terenskih motornih koles Slike

Vir: 1000PS

Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 1
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 2
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 3
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 4
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 5
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 6
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 7
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 8
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 9
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 10
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 11
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 12
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 13
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 14
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 15
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 16
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 17
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 18
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 19
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 20
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 21
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 22
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 23
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 24
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 25
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 26
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 27
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 28
Test pnevmatik Bridgestone AT41 - Slika 29
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 30
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 31
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 32
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 33
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 34
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 35
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 36
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 37
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 38
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 39
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 40
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 41
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 42
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 43
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 44
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 45
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 46
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 47
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 48
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 49
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 50
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 51
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 52
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 53
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 54
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 55
KTM 1290 Super Adventure R 2022 - Slika 56
BMW F 850 GS 2022 - Slika 57
BMW F 850 GS 2022 - Slika 58
BMW F 850 GS 2022 - Slika 59
BMW F 850 GS 2022 - Slika 60
BMW F 850 GS 2022 - Slika 61
BMW F 850 GS 2022 - Slika 62
BMW F 850 GS 2022 - Slika 63
BMW F 850 GS 2022 - Slika 64
BMW F 850 GS 2022 - Slika 65
BMW F 850 GS 2022 - Slika 66
BMW F 850 GS 2022 - Slika 67
BMW F 850 GS 2022 - Slika 68
BMW F 850 GS 2022 - Slika 69
BMW F 850 GS 2022 - Slika 70
BMW F 850 GS 2022 - Slika 71
BMW F 850 GS 2022 - Slika 72
BMW F 850 GS 2022 - Slika 73
BMW F 850 GS 2022 - Slika 74
BMW F 850 GS 2022 - Slika 75
BMW F 850 GS 2022 - Slika 76
BMW R 1250 GS 2022 - Slika 77
BMW R 1250 GS 2022 - Slika 78
BMW R 1250 GS 2022 - Slika 79
BMW R 1250 GS 2022 - Slika 80
BMW R 1250 GS 2022 - Slika 81
BMW R 1250 GS 2022 - Slika 82
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 83
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 84
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 85
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 86
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 87
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 88
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 89
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 90
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 91
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 92
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 93
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 94
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 95
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 96
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 97
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 98
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 99
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 100
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 101
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 102
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 103
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 104
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 105
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 106
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 107
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 108
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 109
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 110
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 111
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 112
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 113
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 114
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 115
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 116
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 117
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 118
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 119
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 120
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 121
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 122
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 123
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 124
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 125
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 126
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 127
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 128
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 129
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 130
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 131
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 132
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 133
Yamaha Tenere 700 2022 - Slika 134