Yamaha R1 2011 vs. KTM 1190 RC8 R 2011

Yamaha R1 2011

Yamaha R1 2011

KTM 1190 RC8 R 2011

KTM 1190 RC8 R 2011

Loading...

Prehľad - Yamaha R1 2011 vs KTM 1190 RC8 R 2011

Porovnávajúc modely Yamaha R1 2011 a KTM 1190 RC8 R 2011, je možné identifikovať niekoľko rozdielov.

V oblasti motoru a pohonného reťazca je Yamaha R1 vybavená štvorvalcovým motorom s vŕtaním 78 mm a zdvihom piestu 52,2 mm. Poskytuje výkon 181 k a krútiaci moment 115,5 Nm. Na druhej strane, KTM 1190 RC8 R je vybavená dvojvalcovým motorom s väčším vŕtaním 105 mm a zdvihom piestu 69 mm. Poskytuje výkon 169 k a krútiaci moment 123 Nm. Zdvihový objem Yamaha R1 je 998 cm3, zatiaľ čo KTM 1190 RC8 R má objem 1195 cm3.

Yamaha R1 2011

Yamaha R1 2011

V oblasti predného odpruženia majú oba modely rovnakú technológiu - obrátenú teleskopickú vidlicu. V oblasti podvozku majú však rozdielne rámové konštrukcie. Yamaha R1 má hliníkový rám typu Deltabox, zatiaľ čo KTM 1190 RC8 R má chróm-molybdénový rúrkový rám.

V rozmeroch a hmotnosti majú oba modely podobné parametre. Majú rovnakú šírku prednej pneumatiky (120 mm) a priemer prednej pneumatiky (17 palcov). Majú tiež rovnakú šírku zadnej pneumatiky (190 mm) a priemer zadnej pneumatiky (17 palcov). Rázvor Yamaha R1 je 1415 mm, zatiaľ čo KTM 1190 RC8 R má rázvor 1425 mm. Výška sedadla Yamaha R1 je 835 mm, zatiaľ čo KTM 1190 RC8 R má výšku sedadla 805 mm. Objem palivovej nádrže Yamaha R1 je 18 l, zatiaľ čo KTM 1190 RC8 R má objem 16,5 l.

Výhody modelu Yamaha R1 2011 zahŕňajú jemný trakčný bod, schopnosť ľahko sa prispôsobiť pretekárskej trati, ľahké riadenie a optimálny trakčný bod. Na druhej strane, výhody modelu KTM 1190 RC8 R 2011 zahŕňajú vylepšený systém, dobre naladený motor, priestorné a pohodlné sedadlo a optimalizovaný podvozok.

KTM 1190 RC8 R 2011

KTM 1190 RC8 R 2011

Slabé stránky modelu Yamaha R1 2011 zahŕňajú vzhľad zadnej časti, ktorá vyzerá baculato. Na druhej strane, slabou stránkou modelu KTM 1190 RC8 R 2011 je trochu únavná spojka.

V závere možno konštatovať, že oba modely majú svoje výhody a slabé stránky, a rozhodnutie medzi nimi bude závisieť od preferencií jazdca a jeho požiadaviek na výkon, riadenie a pohodlie.

Technické špecifikácie Yamaha R1 2011 v porovnaní s KTM 1190 RC8 R 2011

Yamaha R1 2011
KTM 1190 RC8 R 2011

Motor a pohonný reťazec

VŕtanieVŕtanie78 mmVŕtanie105 mm
Zdvih piestuZdvih piestu52,2 mmZdvih piestu69 mm
Výkon motoraVýkon motora181 kVýkon motora169 k
Otáčky za minútu pri max. výkoneOtáčky za minútu pri max. výkone12 500 ot./min.Otáčky za minútu pri max. výkone10 250 ot./min.
Krútiaci momentKrútiaci moment115,5 NmKrútiaci moment123 Nm
Otáčky za minútu pri krútiacom momenteOtáčky za minútu pri krútiacom momente10 000 ot./min.Otáčky za minútu pri krútiacom momente8 000 ot./min.
Typ spojkyTyp spojkyViaceré doštičky v olejovom kúpeliTyp spojkyViaceré doštičky v olejovom kúpeli
PrevodovkaPrevodovkaReťazPrevodovkaReťaz
ValceValce4Valce2
Zdvihy piestovZdvihy piestovŠtvortaktnýZdvihy piestovŠtvortaktný
Zdvihový objemZdvihový objem998 cm³Zdvihový objem1 195 cm³

Predné odpruženie

Predné odpruženiePredné odpruženieObrátená teleskopická vidlicaPredné odpruženieObrátená teleskopická vidlica

Podvozok

RámRámHliníkRámChróm-molybdén
Typ rámuTyp rámuDeltaboxTyp rámuRúrkový

Zadné brzdy

TypTypKotúčTypKotúč

Rozmery a hmotnosti

Šírka prednej pneumatikyŠírka prednej pneumatiky120 mmŠírka prednej pneumatiky120 mm
Výška prednej pneumatikyVýška prednej pneumatiky70 %Výška prednej pneumatiky70 %
Priemer prednej pneumatikyPriemer prednej pneumatiky17 palcePriemer prednej pneumatiky17 palce
Šírka zadnej pneumatikyŠírka zadnej pneumatiky190 mmŠírka zadnej pneumatiky190 mm
Výška zadnej pneumatikyVýška zadnej pneumatiky55 %Výška zadnej pneumatiky55 %
Priemer zadnej pneumatikyPriemer zadnej pneumatiky17 palcePriemer zadnej pneumatiky17 palce
RázvorRázvor1 415 mmRázvor1 425 mm
Výška sedadlaVýška sedadla835 mmVýška sedadla805 mm
Objem palivovej nádržeObjem palivovej nádrže18 lObjem palivovej nádrže16,5 l
Skupiny vodičských preukazovSkupiny vodičských preukazovASkupiny vodičských preukazovA

Porovnanie výhod a nevýhod

Porovnanie výhod a nevýhod

Yamaha R1 2011

Yamaha R1 2011

Model Yamaha YZF-R1 nadalej zaujme svojím vyváženým výkonom - najmä motor s objemom 1000 cm3 s extravagantným posunom klukového hriadela poskytuje nielen silný výkon, ale aj nádherný zvuk!

Agilný

výkonné brzdy

dobrý podvozok

jedinecný a exkluzívny vdaka netradicnému motoru.

Vzhlad so širokou zadnou castou nemusí vyhovovat každému vkusu.

KTM 1190 RC8 R 2011

KTM 1190 RC8 R 2011

Špickový výkon, zretelne lepšie reakcie, ovládatelnost na rovnakej úrovni, podvozok pevný a kvalitný ako vždy. Ak si to chcete overit, mali by ste si teraz RC8-R vyskúšat.

Vylepšený systém

cisto vyladený motor: priestranný

pohodlný

optimalizovaný podvozok.

Spojka trochu únavné

.

Porovnanie cien Priemerná trhová cena Yamaha R1 vs KTM 1190 RC8 R

Medzi modelom Yamaha R1 2011 a modelom KTM 1190 RC8 R 2011 je niekoľko hlavných rozdielov. Na trhovisku 1000PS.de je k dispozícii rovnaký počet motocyklov oboch modelov, konkrétne 4. Predaj modelu Yamaha R1 trvá kratšie, konkrétne 53 dni/dní, v porovnaní s 67 dňami v prípade modelu KTM 1190 RC8 R. Od modelového roku 2005 editori stránky 1000PS.de napísali celkom Počet hodnotení: 80 hodnotenia/hodnotení na model Yamaha R1 a 19 na model KTM 1190 RC8 R od modelového roka 2009. Prvé hodnotenie modelu Yamaha R1 bolo zverejnené 28.4.2003 a teraz má viac ako 3 900 zobrazenia/zobrazení. Pre porovnanie, v prípade prvého hodnotenia modelu KTM 1190 RC8 R zverejneného 10.11.2008 je to viac ako 8 000 zobrazenia/zobrazení.

Cena Yamaha R1

Modelový rok
Aktuálne priemerné trhové ceny

Cena KTM 1190 RC8 R

Modelový rok
Aktuálne priemerné trhové ceny

Alternatívne porovnania