BMW R 1250 GS Adventure 2023 vs. Suzuki V-Strom 1050DE 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Loading...

Overzicht - BMW R 1250 GS Adventure 2023 vs Suzuki V-Strom 1050DE 2023

De BMW R 1250 GS Adventure 2023 en de Suzuki V-Strom 1050DE 2023 zijn beide enduro-motorfietsen die geschikt zijn voor avontuurlijke ritten op en naast de weg. Ze hebben elk hun eigen unieke kenmerken en sterke en zwakke punten.

De BMW R 1250 GS Adventure 2023 heeft een krachtige boxer-motor met een hoog koppel, waardoor hij sterk accelereert, zelfs bij lage toerentallen. Het lage zwaartepunt zorgt voor verrassend toegankelijke wendbaarheid, zelfs voor zo'n grote motorfiets. Hij heeft ook praktische details aan boord, zoals een gigantische actieradius van 600 km en een verbazingwekkend laag brandstofverbruik van 4,75 l/100 km. Daarnaast biedt hij goede wind- en weerbescherming, geweldig rijcomfort en een zelfverzekerd gevoel in het zadel. De BMW R 1250 GS Adventure 2023 heeft ook een krachtige motor en geweldige elektronica, waaronder geavanceerde rijhulpsystemen zoals ABS, Anti-Slip-Regeling, Heuvelstarthulp, elektronisch verstelbare ophanging, Rijmodi, Bochten-ABS en Ride-by-Wire. Het TFT-scherm is gemakkelijk af te lezen en de ergonomie is geweldig voor lange mensen.

BMW R 1250 GS Adventure 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023

Aan de andere kant heeft de BMW R 1250 GS Adventure 2023 ook enkele zwakke punten. Het is een zware motorfiets met een leeggewicht van 268 kg, wat het manoeuvreren bemoeilijkt, vooral bij lage snelheden. Het schakelen bij lage toerentallen kan ook een beetje wankel zijn. Daarnaast heeft hij een grillig uiterlijk met weinig elegantie en kan de prijs hoog zijn bij volledige uitrusting.

De Suzuki V-Strom 1050DE 2023 heeft ook een krachtige motor, zij het iets minder krachtig dan die van de BMW. Hij heeft een V-motor met een elektronicapakket dat eenvoudig maar hoogwaardig is, met intuïtieve bediening. De ergonomie van de Suzuki is goed, zowel zittend als staand, en hij heeft een geweldige gravelmodus en off-road ABS. Hij biedt ook een uitgebalanceerd langeafstandscomfort en heeft een robuust, stoer en betrouwbaar uiterlijk met een geslaagde retro-uitstraling. Bovendien is de prijs redelijk in vergelijking met de BMW.

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Echter, de Suzuki V-Strom 1050DE 2023 heeft ook enkele zwakke punten. Hij lijkt groot en enigszins log bij het manoeuvreren, vooral vanwege zijn bovengemiddelde gewicht van 252 kg. De veerweg zou ook groter kunnen zijn om beter om te kunnen gaan met off-road omstandigheden.

In conclusie, de BMW R 1250 GS Adventure 2023 en de Suzuki V-Strom 1050DE 2023 zijn beide capabele enduro-motorfietsen met hun eigen sterke en zwakke punten. De BMW biedt een krachtige motor, geweldige elektronica en een uitstekende ergonomie voor lange mensen, maar heeft een hoog gewicht en een grillig uiterlijk. De Suzuki heeft ook een krachtige motor, een eenvoudig maar hoogwaardig elektronicapakket en een goede ergonomie, maar lijkt groot en log bij het manoeuvreren en heeft een bovengemiddeld gewicht. De keuze tussen de twee hangt af van de persoonlijke voorkeuren en behoeften van de rijder.

Technische specificaties BMW R 1250 GS Adventure 2023 vergeleken met Suzuki V-Strom 1050DE 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023
Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Motor en aandrijflijn

MotortypeMotortypeBoxerMotortypeV
BoringBoring102,5 mmBoring100 mm
SlagSlag76 mmSlag66 mm
MotorvermogenMotorvermogen136 pkMotorvermogen107 pk
Toerental bij max. VermogenToerental bij max. Vermogen7.750 rpmToerental bij max. Vermogen8.500 rpm
KoppelKoppel143 NmKoppel100 Nm
Rpm bij koppelRpm bij koppel6.250 rpmRpm bij koppel6.000 rpm
CompressieverhoudingCompressieverhouding12,5 Compressieverhouding11,5
BrandstofsysteemBrandstofsysteemInjectieBrandstofsysteemInjectie
StarterStarterElektrischStarterElektrisch
Type koppelingType koppelingAntihoppingType koppelingMultiplate in oliebad
TransmissieTransmissiecardanTransmissieKetting
TransmissieTransmissieVersnellingspookTransmissieVersnellingspook
Aantal versnellingen:Aantal versnellingen:6Aantal versnellingen:6
CilindersCilinders2Cilinders2
TaktenTaktenViertaktTaktenViertakt
Aantal kleppen per cilinderAantal kleppen per cilinder4Aantal kleppen per cilinder4
KleppenKleppenDOHCKleppenDOHC
KoelingKoelingvloeibare luchtKoelingvloeibaar
CilinderinhoudCilinderinhoud1.254 ccCilinderinhoud1.037 cc

Remmen achterzijde

TypeTypeSchijfTypeSchijf
DiameterDiameter276 mmDiameter260 mm
ZuigerZuigerDubbele zuigerZuigerEnkele zuiger

Voorwielophanging

VoorwielophangingVoorwielophangingTeleleverVoorwielophangingOmgekeerde telescoopvork
DiameterDiameter37 mmDiameter43 mm
VeerwegVeerweg210 mmVeerweg170 mm
AanpassingAanpassingVoorladenAanpassingCompressie, Voorladen, Rebound

Achterwielophanging

WielophangingWielophangingEnkele zwenkarmWielophangingZwenkarm
SchokbrekerSchokbrekerMonoshockSchokbrekerMonoshock
VeerwegVeerweg220 mmVeerweg169 mm
AanpassingAanpassingVoorladen, ReboundAanpassingVoorladen, Rebound
MateriaalMateriaalAluminiumMateriaalAluminium

Onderstel

FrameFrameStaalFrameAluminium
FrametypeFrametypemotor als dragend framedeelFrametypeTwin Tube
Hoek voorvorkHoek voorvork65,1 graadHoek voorvork62,5 graad
SpoorSpoor95,4 mmSpoor126 mm

Remmen voorzijde

TypeTypeDubbele schijfTypeDubbele schijf
DiameterDiameter305 mmDiameter310 mm
ZuigerZuigerVier zuigersZuigerVier zuigers
TechnologieTechnologieradiaalTechnologieradiaal, Monoblok

Assistentiesystemen

Geavanceerde rijhulpsystemenGeavanceerde rijhulpsystemenABS, Anti-Slip-Regeling, Heuvelstarthulp, elektronisch verstelbare ophanging, Rijmodi, Bochten-ABS, Ride-by-WireGeavanceerde rijhulpsystemenABS, Heuvelstarthulp, Rijmodi, Bochten-ABS, Ride-by-Wire, Quickshifter met blipper, Cruisecontrol, Tractiecontrole

Afmetingen en gewichten

Breedte voorbandBreedte voorband120 mmBreedte voorband90 mm
Hoogte voorbandHoogte voorband70 %Hoogte voorband90 %
Diameter voorbandDiameter voorband19 inchDiameter voorband21 inch
Breedte achterbandenBreedte achterbanden170 mmBreedte achterbanden150 mm
Hoogte achterbandHoogte achterband60 %Hoogte achterband70 %
Diameter achterbandDiameter achterband17 inchDiameter achterband17 inch
LengteLengte2.270 mmLengte2.390 mm
BreedteBreedte980 mmBreedte960 mm
HoogteHoogte1.460 mmHoogte1.505 mm
WielbasisWielbasis1.504 mmWielbasis1.595 mm
ZithoogteZithoogte890 mmZithoogte880 mm
Leeggewicht (met ABS)Leeggewicht (met ABS)268 kgLeeggewicht (met ABS)252 kg
Inhoud brandstoftankInhoud brandstoftank30 lInhoud brandstoftank20 l
LicentiecompliantieLicentiecompliantieALicentiecompliantieA
BereikBereik631 kmBereik384 km
Gecombineerde CO2-uitstootGecombineerde CO2-uitstoot110 g/kmGecombineerde CO2-uitstoot120 g/km
Gecombineerd brandstofverbruikGecombineerd brandstofverbruik4,75 l/100kmGecombineerd brandstofverbruik5,2 l/100km
Stationair geluidStationair geluid90 dBStationair geluid88 dB

Uitrusting

ApparatuurApparatuurHoekverlichting, LED-dagrijverlichting, LED-koplampen, Verwarmd zadel, TFT-scherm, verstelbare voorruitApparatuurLED-koplampen, TFT-scherm

Voors en tegens in vergelijking

Voors en tegens in vergelijking

BMW R 1250 GS Adventure 2023

BMW R 1250 GS Adventure 2023

De grote GS Adventure is en blijft een geweldige motor voor elk terrein – ook voor krappe twisties. Het lage zwaartepunt van de boxermotor, de in de lengterichting gemonteerde krukas, de rechtopstaande zitpositie en het krachtige, maar goed beheersbare Koppel vanaf heel lage toeren zijn nu eenmaal een kracht om rekening mee te houden. De Adventure-versie heeft weliswaar door het hogere gewicht ook een hogere zadelhoogte, wat vooral bij het keren of manoeuvreren een aanzienlijke belemmering vormt, maar qua rijprestaties heeft de Motor ook in de grote GS Adventure zoveel pit dat je er ongelooflijk hard mee kunt scheuren. Het remsysteem van de BMW is stabiel en uitstekend doseerbaar, en de kenmerken / opties en elektronica kunnen flink worden uitgebreid – mits je de juiste vakjes op de bestellijst aanvinkt. Dat drijft de prijs natuurlijk omhoog, maar dat stoort de vele fans van de forse GS Adventure blijkbaar niet.

Motor met veel koppel die al bij lage toerentallen krachtig accelereert

laag zwaartepunt zorgt voor verrassend toegankelijk rijgedrag

praktische Details voor frequente gebruikers

gigantisch Bereik van 600 km

verbazingwekkend laag verbruik

goede bescherming tegen wind en weer

uitstekend rijcomfort

krachtige Motor

uitstekende elektronica

goed afleesbaar display

zelfverzekerd gevoel op de motor

praktische rijhulpsystemen

uitstekende Ergonomie voor lange mensen

Hoogte

schakelen bij lage toerentallen gaat wat stroef

ruige uitstraling met weinig elegantie

in de volledige uitvoering aan de prijzige kant

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Suzuki V-Strom 1050DE 2023

Met de herziening en uitbreiding van de 1050 serie met het model DE, heeft Suzuki nu voor iedereen de juiste grote V-Strom. Wie van meet af aan weet dat hij vrijwel uitsluitend op de weg zal verblijven, vindt in het standaard model een betrouwbare reisgenoot, maar wie minder beperkt is in zijn routekeuze en ook regelmatig op onverhard terrein wil rijden, vindt in de PT-PT nu een goede keuze. De machine ziet er robuust uit, is gemakkelijk te besturen en biedt een hoog niveau van langeafstandscomfort. Het gewicht is te hoog en de Reizen te kort voor zeer serieus off-road gebruik. Maar net als bij het standaardmodel blijft het belangrijkste verkoopargument de geweldige Motor, die met zijn rijke Koppel weinig te wensen overlaat.

krachtige motor

eenvoudig maar hoogwaardig elektronicapakket met intuïtieve bediening

goede Ergonomie, zowel zittend als staand

gravelmodus voor offroad-beginners

offroad ABS-functie

uitgebalanceerd langeafstandscomfort

robuust, stoer en betrouwbaar

geslaagde retro-uitstraling

redelijke Prijs

lijkt groot en enigszins log bij het manoeuvreren

bovengemiddeld gewicht

Reizen zou groter kunnen zijn

Prijsvergelijking Gemiddelde marktprijs BMW R 1250 GS Adventure vs Suzuki V-Strom 1050DE

Er zijn een paar belangrijke verschillen tussen een BMW R 1250 GS Adventure 2023 en een Suzuki V-Strom 1050DE 2023. Qua prijs is de werkelijke gemiddelde prijs van een BMW R 1250 GS Adventure 2023 ongeveer 66% hoger. In vergelijking metSuzuki V-Strom 1050DE 2023 zijn er minder BMW R 1250 GS Adventure 2023 motoren beschikbaar op de 1000PS.de Marketplace, met name 47 in vergelijking met107. Het kost minder tijd om een BMW R 1250 GS Adventure te verkopen met 64 dagen in vergelijking met95 dagen voor een Suzuki V-Strom 1050DE. Sinds modeljaar 2019 hebben redacteuren van 1000PS.de 30 beoordelingen geschreven voor de BMW R 1250 GS Adventure en 13 voor de Suzuki V-Strom 1050DE sinds modeljaar 2023. De eerste beoordeling voor de BMW R 1250 GS Adventure is gepubliceerd op 06-11-2018 en heeft nu meer dan 43.300 weergaven. Dit is te vergelijken met meer dan 23.300 weergaven voor de eerste beoordeling op Suzuki V-Strom 1050DE gepubliceerd op 05-09-2022.

Prijs BMW R 1250 GS Adventure

Modeljaar
Huidige gemiddelde marktprijzen

Prijs Suzuki V-Strom 1050DE

Modeljaar
Huidige gemiddelde marktprijzen

Alternatieve vergelijkingen