Yamaha MT-07 2023 vs. Yamaha YZF-R6 2017

Yamaha MT-07 2023

Yamaha MT-07 2023

Yamaha YZF-R6 2017

Yamaha YZF-R6 2017

Loading...

Overzicht - Yamaha MT-07 2023 vs Yamaha YZF-R6 2017

De Yamaha MT-07 2023 en de Yamaha YZF-R6 2017 hebben verschillende technische specificaties en kenmerken die hen onderscheiden. De MT-07 2023 heeft een grotere boring van 80 mm en een slag van 68,6 mm, terwijl de YZF-R6 2017 een kleinere boring van 67 mm en een slag van 42,5 mm heeft. Dit resulteert in verschillende motorvermogens, waarbij de MT-07 2023 een vermogen van 73,4 pk heeft en de YZF-R6 2017 een vermogen van 124 pk.

Wat betreft het koppel, heeft de MT-07 2023 een koppel van 67 Nm, terwijl de YZF-R6 2017 een koppel van 65,7 Nm heeft. Beide modellen hebben een compressieverhouding van respectievelijk 11,5 en 13. Ze hebben ook beide 4 cilinders met 4 kleppen per cilinder en DOHC kleppenbediening. Ze worden allebei gekoeld door vloeistof en hebben een verplaatsing van respectievelijk 689 cc en 599 cc.

Op het gebied van ophanging heeft de MT-07 2023 een telescoopvork aan de voorzijde, terwijl de YZF-R6 2017 een omgekeerde telescoopvork heeft. Het frame van de MT-07 2023 is gemaakt van staal, terwijl het frame van de YZF-R6 2017 van aluminium is gemaakt. Beide modellen hebben dubbele schijfremmen aan de voorzijde.

Yamaha MT-07 2023

Yamaha MT-07 2023

Wat betreft de afmetingen en gewichten, hebben beide modellen een breedte van 120 mm voorbanden en een diameter van 17 inch voorbanden. Ze hebben ook beide een breedte van 180 mm achterbanden en een diameter van 17 inch achterbanden. De wielbasis van de MT-07 2023 is 1400 mm, terwijl die van de YZF-R6 2017 1375 mm is. De zithoogte van de MT-07 2023 is 805 mm, terwijl die van de YZF-R6 2017 850 mm is. De brandstoftankinhoud van de MT-07 2023 is 14 liter, terwijl die van de YZF-R6 2017 17 liter is.

De MT-07 2023 heeft enkele sterke punten, zoals een gemakkelijk af te lezen en mooi display, een charismatische motor en een zitpositie die goed past bij verschillende rijders. De motor van de MT-07 2023 is misschien niet spectaculair, maar rijdt harmonieus en aangenaam. Ook heeft de MT-07 2023 goede remmen.

De YZF-R6 2017 heeft ook enkele sterke punten, zoals krachtige en directe remmen, een scherp uiterlijk, automatische versnelling, goede windbescherming, precieze besturing en hoge transparantie.

Yamaha YZF-R6 2017

Yamaha YZF-R6 2017

Aan de andere kant heeft de MT-07 2023 enkele zwakke punten, zoals slappe vering met te weinig demping, een enigszins ondoorzichtig gevoel voor schakelen, niet-intuïtieve bediening, gebrek aan tractiecontrole, een inactieve zitpositie en een iets te zachte stoel voor lange ritten.

De YZF-R6 2017 heeft ook enkele zwakke punten, zoals een radicale zitpositie die ongeschikt is voor touring, een standaardvermogen van slechts 118,4 pk en een dure upgrade.

Kortom, de Yamaha MT-07 2023 en de Yamaha YZF-R6 2017 verschillen op verschillende technische specificaties en hebben verschillende sterke en zwakke punten. Het is belangrijk om deze factoren in overweging te nemen bij het maken van een keuze tussen de twee modellen, afhankelijk van de individuele voorkeuren en behoeften van de rijder.

Technische specificaties Yamaha MT-07 2023 vergeleken met Yamaha YZF-R6 2017

Yamaha MT-07 2023
Yamaha YZF-R6 2017

Motor en aandrijflijn

BoringBoring80 mmBoring67 mm
SlagSlag68,6 mmSlag42,5 mm
MotorvermogenMotorvermogen73,4 pkMotorvermogen124 pk
Toerental bij max. VermogenToerental bij max. Vermogen8.750 rpmToerental bij max. Vermogen14.500 rpm
KoppelKoppel67 NmKoppel65,7 Nm
Rpm bij koppelRpm bij koppel6.500 rpmRpm bij koppel10.500 rpm
CompressieverhoudingCompressieverhouding11,5 Compressieverhouding13
Type koppelingType koppelingMultiplate in oliebadType koppelingMultiplate in oliebad
OntstekingOntstekingTransistorOntstekingTransistor
TransmissieTransmissieKettingTransmissieKetting
Aantal versnellingen:Aantal versnellingen:6Aantal versnellingen:6
CilindersCilinders2Cilinders4
TaktenTaktenViertaktTaktenViertakt
Aantal kleppen per cilinderAantal kleppen per cilinder4Aantal kleppen per cilinder4
KleppenKleppenDOHCKleppenDOHC
KoelingKoelingvloeibaarKoelingvloeibaar
CilinderinhoudCilinderinhoud689 ccCilinderinhoud599 cc

Voorwielophanging

VoorwielophangingVoorwielophangingTelescoopvorkVoorwielophangingOmgekeerde telescoopvork

Onderstel

FrameFrameStaalFrameAluminium

Remmen voorzijde

TypeTypeDubbele schijfTypeDubbele schijf

Remmen achterzijde

TypeTypeSchijfTypeSchijf

Afmetingen en gewichten

Breedte voorbandBreedte voorband120 mmBreedte voorband120 mm
Hoogte voorbandHoogte voorband70 %Hoogte voorband70 %
Diameter voorbandDiameter voorband17 inchDiameter voorband17 inch
Breedte achterbandenBreedte achterbanden180 mmBreedte achterbanden180 mm
Hoogte achterbandHoogte achterband55 %Hoogte achterband55 %
Diameter achterbandDiameter achterband17 inchDiameter achterband17 inch
LengteLengte2.085 mmLengte2.040 mm
BreedteBreedte780 mmBreedte705 mm
HoogteHoogte1.105 mmHoogte1.095 mm
WielbasisWielbasis1.400 mmWielbasis1.375 mm
ZithoogteZithoogte805 mmZithoogte850 mm
Inhoud brandstoftankInhoud brandstoftank14 lInhoud brandstoftank17 l
LicentiecompliantieLicentiecompliantieALicentiecompliantieA

Voors en tegens in vergelijking

Voors en tegens in vergelijking

Yamaha MT-07 2023

Yamaha MT-07 2023

In modeljaar 2023 is de MT-07 nog steeds een goede en universeel bruikbare motor. Het probleem is de zware concurrentie. In directe vergelijking lijkt de motor nu een beetje slap en de uitrusting een beetje onaardig. De goede rijpositie en het ongecompliceerde rijgedrag zijn nog steeds goed.

Gemakkelijk af te lezen en mooi display

Charismatische motor

Zitpositie past zeer goed bij verschillende rijders

Motor is niet spectaculair maar rijdt harmonieus en aangenaam

Goede remmen

Slappe vering - te weinig demping

gevoel voor schakelen enigszins ondoorzichtig

bediening niet intuïtief

gebrek aan tractiecontrole

inactieve zitpositie

stoel iets te zacht op lange ritten

Yamaha YZF-R6 2017

Yamaha YZF-R6 2017

Het lijkt bijna alsof de Yamaha YZF-R6 op het circuit is geboren. Het is gemakkelijk te herkennen dat de R6 het kleine zusje is van de YZF-R1. Of het nu gaat om het ontwerp, de ergonomie, het remmen of de elektronische hulpmiddelen - de racegenen zijn overal voelbaar! De R6 is een uitmuntend stukje techniek in de 600cc klasse en, afhankelijk van je eigen voorkeuren, waarschijnlijk de beste 600cc motorfiets die momenteel verkrijgbaar is - in ieder geval voor het circuit. De Yamaha geeft de bestuurder een ongelooflijk hoog niveau van precisie en feedback via het voorwiel en het chassis en is tegelijkertijd super behendig! De motor is extreem opgewonden, maar wil ook tevreden gehouden worden. Het is jammer dat de nieuwste versie van de R6 wat vermogen heeft moeten inleveren vanwege Euro 4... Desondanks zal dit voor de meesten onder ons de snellere motor voor op het circuit zijn. En indien nodig kunnen een open uitlaatsysteem (zonder homologatie voor de weg) en mapping worden gebruikt om nog een paar pk's meer uit de supersport te persen. Scherp ontwerp in combinatie met nog scherpere onderdelen - TOP!

TOP-vering - stevig en sportief

Extreem krachtige remmen van de YZF-R1

Ongelooflijk scherp ontwerp

Modern verlichtingssysteem - LED doet de groeten

Geavanceerd elektronicapakket aan boord

Gemakkelijk af te lezen en duidelijke displayinterface

Zeer opgewonden motor - een echt "orgelorkest"...

...de motor zou iets meer "punch" kunnen gebruiken vanaf het midden van het toerengebied

aanzienlijk prijsverschil met de Kawasaki - maar gerechtvaardigd!

Prijsvergelijking Gemiddelde marktprijs Yamaha MT-07 vs Yamaha YZF-R6

Er zijn een paar belangrijke verschillen tussen een Yamaha MT-07 2023 en een Yamaha YZF-R6 2017. Er zijn hetzelfde aantal motoren van beide modellen beschikbaar op de 1000PS.de-marktplaats, met name 166. Het kost minder tijd om een Yamaha MT-07 te verkopen met 41 dagen in vergelijking met136 dagen voor een Yamaha YZF-R6. Sinds modeljaar 2013 hebben redacteuren van 1000PS.de 69 beoordelingen geschreven voor de Yamaha MT-07 en 33 voor de Yamaha YZF-R6 sinds modeljaar 2005. De eerste beoordeling voor de Yamaha MT-07 is gepubliceerd op 04-11-2013 en heeft nu meer dan 12.600 weergaven. Dit is te vergelijken met meer dan 3.600 weergaven voor de eerste beoordeling op Yamaha YZF-R6 gepubliceerd op 17-10-2002.

Prijs Yamaha MT-07

Modeljaar
Huidige gemiddelde marktprijzen

Prijs Yamaha YZF-R6

Modeljaar
Huidige gemiddelde marktprijzen

Alternatieve vergelijkingen