Groei met dubbele cijfers. Eindelijk weer een getal dat je in een branchepresentatie graag groot en groen op de slide zet. Van januari tot en met september 2026 werden op de totale Oostenrijkse markt 42.251 voertuigen ingeschreven, 11,44 procent meer dan vorig jaar. Dat zijn 4.336 extra registraties. Verheugend? Zeker. Een nieuwe boom? Dan zou ik de champagne voorlopig nog even in de koelkast laten.

De populairste motormerken van 2026 in Oostenrijk
Verkooprecords? Factcheck!
Het aantal registraties stijgt met 11,44 procent ten opzichte van 2025. Klinkt als tijd voor een feestbiertje voor de branche. Een blik op 2024 tempert de euforie echter: Oostenrijk haalt vooral een zwak vorig jaar in. Bij de afzonderlijke merken wordt het een stuk spannender.
&width=72&height=72&bgcolor=rgba_39_42_44_0&mode=crop)
Poky
Gepubliceerd op 14-10-2026
Motormarkt Oostenrijk: wacht nog even met juichen
Want 2025 is een bijzonder dankbare vergelijkingsbasis. Destijds stonden er na negen maanden 37.915 registraties in de statistieken. In de sterke vergelijkingsperiode van 2024 waren het er nog 42.640. De markt had dus eerst 11,08 procent verloren en haalt die daling nu grotendeels in.
Ten opzichte van 2024 ligt Oostenrijk nog steeds 389 voertuigen oftewel 0,91 procent achter. De branche is daarmee bijna weer waar ze twee jaar geleden al eens stond. Dat is herstel, maar nog geen reden om elkaar op de schouder te kloppen vanwege een nieuwe groeispurt.
Spannender dan het totaal is sowieso de vraag wie dit herstel draagt. Sommige merken groeien daadwerkelijk boven hun niveau van 2024 uit. Andere vieren een plus dat vooral verraadt hoe slecht vorig jaar was. En sommige verliezen zelfs nog in een markt die net weer groeit.
Vooraf ter info: alle cijfers hebben betrekking op januari tot en met september van het betreffende jaar en op de aangeleverde statistiek van de totale markt. Het gaat om registraties, die niet automatisch overeenkomen met verkopen aan particuliere eindklanten. De jaarafrekening volgt pas na december.
De top 30 merken: drie jaar in plaats van één mooi percentage
De rangschikking is gebaseerd op de registraties van 2026. Deze 30 merken zijn samen goed voor 38.936 voertuigen en daarmee voor 92,15 procent van de totale markt.
De populairste motormerken van Oostenrijk 2026
| Positie | Merk | 2024 | 2025 | 2026 | 2026 t.o.v. 2025 | 2026 t.o.v. 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vespa | 6.930 | 6.118 | 6.187 | +1,13 % | -10,72 % | 2 | Honda | 5.801 | 5.509 | 5.279 | -4,17 % | -9,00 % | 3 | Beta | 3.615 | 3.225 | 4.039 | +25,24 % | +11,73 % | 4 | Yamaha | 2.332 | 2.726 | 2.709 | -0,62 % | +16,17 % | 5 | KTM | 2.980 | 1.364 | 2.413 | +76,91 % | -19,03 % | 6 | Kawasaki | 2.073 | 2.408 | 2.378 | -1,25 % | +14,71 % | 7 | BMW | 2.223 | 2.271 | 2.284 | +0,57 % | +2,74 % | 8 | Rieju | 2.218 | 2.052 | 2.016 | -1,75 % | -9,11 % | 9 | Aprilia | 783 | 817 | 1.016 | +24,36 % | +29,76 % | 10 | Suzuki | 952 | 891 | 961 | +7,86 % | +0,95 % | 11 | Piaggio | 1.062 | 929 | 943 | +1,51 % | -11,21 % | 12 | Triumph | 884 | 982 | 887 | -9,67 % | +0,34 % | 13 | Voge | 104 | 425 | 866 | +103,76 % | +732,69 % | 14 | CFMOTO | 315 | 296 | 858 | +189,86 % | +172,38 % | 15 | Sanyang-SYM | 615 | 631 | 661 | +4,75 % | +7,48 % | 16 | Ducati | 603 | 638 | 618 | -3,13 % | +2,49 % | 17 | QJ | 108 | 191 | 519 | +171,73 % | +380,56 % | 18 | Harley-Davidson | 531 | 419 | 498 | +18,85 % | -6,21 % | 19 | NIU | 140 | 226 | 477 | +111,06 % | +240,71 % | 20 | Kymco | 287 | 298 | 394 | +32,21 % | +37,28 % | 21 | Husqvarna | 850 | 426 | 366 | -14,08 % | -56,94 % | 22 | Stark | 0 | 173 | 340 | +96,53 % | n.b. | 23 | Benda | 124 | 251 | 303 | +20,72 % | +144,35 % | 24 | Vent | 158 | 293 | 297 | +1,37 % | +87,97 % | 25 | Talaria | 77 | 78 | 296 | +279,49 % | +284,42 % | 26 | Zontes | 180 | 243 | 289 | +18,93 % | +60,56 % | 27 | Surron / Sur-Ron | 301 | 247 | 278 | +12,55 % | -7,64 % | 28 | Fantic-Motor | 414 | 231 | 277 | +19,91 % | -33,09 % | 29 | Moto Guzzi | 353 | 252 | 256 | +1,59 % | -27,48 % | 30 | Sherco | 624 | 272 | 231 | -15,07 % | -62,98 % |
n.b.: bij een uitgangsbasis van nul kan geen procentuele verandering worden berekend.
Vespa en Honda: vooraan, maar niet op groeikoers
Evergreen Vespa blijft met 6.187 registraties op de eerste plaats. De concurrentie staat op afstand, maar het eigen resultaat van 2024 ook. Ten opzichte van 2025 komen er amper 69 voertuigen bij. Dat is 1,13 procent groei in een markt die met 11,44 procent groeit. Ten opzichte van 2024 ontbreken 743 registraties. Het marktaandeel daalt van 16,25 naar 14,64 procent. De kroon zit er nog op, maar iets losser.
Honda volgt met 5.279 voertuigen op plaats twee: na 5.801 registraties in 2024 en 5.509 in 2025 gaat het opnieuw omlaag. Honda verliest 4,17 procent ten opzichte van 2025 en ligt negen procent onder 2024. De positie is sterk, maar de richting van de ontwikkeling licht negatief.
Beta laat op plaats drie zien dat het ook anders kan. Na de daling van 3.615 naar 3.225 registraties stijgt het merk naar 4.039 voertuigen. De plus van 25,24 procent ten opzichte van 2025 bevat een inhaaleffect, maar gaat verder dan dat: ten opzichte van 2024 blijven er 424 extra registraties en 11,73 procent groei over. Hier mag het groene cijfer echt groen blijven.
Yamaha en Kawasaki: een kleine min is nog geen slecht nieuws
Bij Yamaha staat een min van 0,62 procent. Wie alleen naar dat cijfer kijkt, mist het interessantere verhaal. Yamaha was in 2025 al gegroeid van 2.332 naar 2.726 voertuigen en houdt dat niveau nu met 2.709 registraties bijna vast. Ten opzichte van 2024 bedraagt de plus nog steeds 16,17 procent. Terwijl anderen nu inhalen, had Yamaha de groei al vorig jaar binnen.
Kawasaki laat een vergelijkbaar beeld zien. Op 2.073 registraties in 2024 volgden er 2.408 in 2025 en nu 2.378. De huidige min van 1,25 procent is een kleine correctie na de eerdere groei. Ten opzichte van 2024 blijft er 14,71 procent plus over. Een rood minteken maakt dus nog geen slechte tweejaarsbalans.
KTM: bijna 77 procent groei is een belangrijk signaal na het zware jaar 2025
KTM is het schoolvoorbeeld van waarom je juichberichten – hoe begrijpelijk ook na de turbulente maanden – altijd met een kritisch oog moet bekijken. 2.413 registraties betekenen ten opzichte van 2025 een plus van 76,91 procent. Dat klinkt naar flink wat stuwkracht en is met 1.049 extra voertuigen ook in absolute aantallen relevant, kernwoord voorraadafbouw. Puur rekenkundig komt deze groei overeen met bijna een kwart van de totale marktgroei ten opzichte van 2025.
Het addertje zit in de kolom 2024. Toen werden er nog 2.980 KTM's ingeschreven. Ondanks de huidige sprong ontbreken er dus 567 voertuigen oftewel 19,03 procent. KTM werkt zich duidelijk zichtbaar uit het dal. Op het niveau van 2024 is het merk echter nog niet.
BMW, Suzuki en Triumph: stabiliteit heeft vele gezichten
BMW levert cijfers waar de rekenmachine niet van gaat zweten: 2.223, 2.271 en nu 2.284 registraties. Dat is 0,57 procent plus ten opzichte van 2025 en 2,74 procent ten opzichte van 2024. Terwijl de totale markt door een dal reed, bleef BMW relatief constant. Weinig drama kan economisch best aangenaam zijn.
Suzuki komt na 952 registraties in 2024 en 891 vorig jaar nu uit op 961 voertuigen. De huidige 7,86 procent groei leidt daarmee praktisch terug naar het vertrekpunt. Ten opzichte van 2024 bedraagt de plus negen voertuigen. Mooi dat de richting weer klopt.
Triumph neemt de omgekeerde weg. Van 884 ging het eerst omhoog naar 982 registraties en nu terug naar 887. De min van 9,67 procent ten opzichte van 2025 is duidelijk. Over twee jaar bekeken blijven er echter drie extra voertuigen over. Triumph verliest de groei van vorig jaar bijna volledig, maar staat nog steeds ongeveer waar het merk in 2024 stond.
Rieju, Piaggio en Aprilia: slechts één groeit in beide vergelijkingen
Rieju zakt van 2.218 via 2.052 naar 2.016 registraties. De huidige min van 1,75 procent lijkt onschuldig, maar de achterstand op 2024 bedraagt inmiddels 9,11 procent. De daling gaat in kleinere stappen, de richting blijft dezelfde.
Bij Piaggio staan 943 voertuigen in de statistiek, 1,51 procent meer dan in 2025. Dat zijn 14 extra registraties. Ten opzichte van de 1.062 voertuigen van 2024 ontbreken er nog altijd 119. Een kleine plus maakt van een tweejaarsmin van 11,21 procent nu eenmaal nog geen trendbreuk terug naar het oude volume.
Aprilia heeft duidelijk meer reden tot vreugde. Het merk groeit van 783 via 817 naar 1.016 registraties. Daarmee staat er 24,36 procent plus ten opzichte van 2025 en 29,76 procent ten opzichte van 2024 in de boeken. Geen louter terugwerken na een inzinking, maar groei over beide vergelijkingsstappen. Het viercijferige registratieaantal past daarbij.
Voge, CFMOTO en QJ: hier verschuiven de verhoudingen
Voge stijgt van 104 registraties in 2024 via 425 in 2025 naar 866 voertuigen. Het al flink gegroeide volume van vorig jaar wordt nog eens meer dan verdubbeld. Ten opzichte van 2024 bedraagt de plus 732,69 procent. Natuurlijk helpt de kleine uitgangsbasis bij dat imposante percentage. Maar 762 extra voertuigen binnen twee jaar zijn ook zonder procentteken moeilijk weg te redeneren.
CFMOTO lag in 2025 met 296 registraties nog net onder de 315 voertuigen van 2024. De sprong naar 858 voertuigen gaat nu ver voorbij het dichten van dat gat. 189,86 procent plus ten opzichte van 2025 staat tegenover 172,38 procent groei ten opzichte van 2024. Hier werd niet simpelweg een slecht vorig jaar rechtgezet. Het modellenoffensief geeft de Chinese fabrikant met premiumambities vleugels.
Ook QJ groeit over beide periodes: van 108 via 191 naar 519 voertuigen. Dat is 171,73 procent plus ten opzichte van 2025 en 380,56 procent ten opzichte van 2024. Samen komen Voge, CFMOTO en QJ inmiddels op 2.243 registraties. Twee jaar geleden waren het er 527.
De totale markt is bijna even groot gebleven. Deze drie merken nemen er inmiddels duidelijk meer ruimte in. De statistiek toont de verschuiving helder, maar verklaart op zichzelf nog niet de oorzaken ervan.
Ducati, Harley-Davidson en Kymco: van inhaalslag tot echte groei
Ducati komt na 603 en 638 registraties nu uit op 618 voertuigen. Dat is 3,13 procent minder dan in 2025, maar 2,49 procent meer dan in 2024. Stabiele marktcijfers, zonder grote veranderingen.
Harley-Davidson groeit ten opzichte van 2025 met 18,85 procent naar 498 voertuigen. Dat ziet er eerst verheugend uit, nadat vorig jaar slechts 419 registraties werden gehaald. De 531 voertuigen van 2024 blijven echter buiten bereik. Ten opzichte van toen ontbreekt 6,21 procent.
Kymco kan daarentegen in beide vergelijkingskolommen goede cijfers tonen. Van 287 via 298 gaat het naar 394 registraties. Dat betekent 32,21 procent groei ten opzichte van 2025 en 37,28 procent ten opzichte van 2024. De huidige sprong bouwt voort op een vorig jaar dat al licht gegroeid was.
NIU en Stark: elektrische paradepaardjes stormen richting top 20 van populairste motormerken
NIU stijgt van 140 via 226 naar 477 registraties. Ten opzichte van vorig jaar is het volume meer dan verdubbeld, ten opzichte van 2024 bedraagt de plus 240,71 procent. In absolute aantallen zijn het 337 extra voertuigen binnen twee jaar; NIU heeft zich ondubbelzinnig gevestigd als duidelijke nummer 1 onder de puur elektrische fabrikanten. Ook hier zit achter het grote percentage een duidelijk hoger volume.
Stark komt uit op 340 registraties, na 173 in 2025. Dat is 96,53 procent groei. Een verdubbeling dus; we zijn benieuwd waar de reis in 2027 heen gaat.
Benda en Zontes: ook in 2026 sterke stijgingen
Benda stijgt van 124 via 251 naar 303 registraties. Na de verdubbeling van vorig jaar valt de huidige groei met 20,72 procent minder spectaculair uit. Ten opzichte van 2024 blijft er echter 144,35 procent groei over. Het volume blijft stijgen, alleen het tempo is veranderd – waarbij gezegd moet worden dat modellen als de Rock 707 en de 950 cc-cruiser met V4-motor pas zeer laat in 2027 op de markt komen en hier nog helemaal niet zijn meegeteld.
Zontes groeit van 180 via 243 naar 289 voertuigen. De plus bedraagt 18,93 procent ten opzichte van 2025 en 60,56 procent ten opzichte van 2024. Het merk groeit daarmee in beide vergelijkingsstappen en momenteel sterker dan de totale markt.
Husqvarna, Fantic, Moto Guzzi en Sherco: 2024 blijft ver weg
Bij Husqvarna is er weinig ruimte voor vriendelijke formuleringen. Op 850 registraties in 2024 volgden er 426 en nu 366. Na de sterke daling vorig jaar verliest het merk nog eens 14,08 procent. Ten opzichte van 2024 ontbreekt 56,94 procent van het volume. Je merkt dat het concern momenteel sterk focust op hoofdmerk KTM.
Fantic-Motor kan op zijn minst een actuele plus van 19,91 procent voorleggen. De 277 registraties blijven echter ruim onder de 414 voertuigen van 2024. Over twee jaar bedraagt de min 33,09 procent. Het merk met een wisselvallig verleden haalt in, maar heeft nog een flink stuk te gaan.
Moto Guzzi stijgt in het jubileumjaar van 252 naar 256 voertuigen. Vier extra registraties leveren 1,59 procent plus op. Ten opzichte van de 353 voertuigen van 2024 ontbreekt nog altijd 27,48 procent. Dat is voorlopig een stabilisatie op een lager niveau. Meer mag je misschien in 2027 verwachten, nu de nieuwe fabriek is geopend.
Sherco zakt van 624 via 272 naar 231 registraties. De huidige min bedraagt 15,07 procent, ten opzichte van 2024 ontbreekt 62,98 procent. Hier volgt op een al zwakke vergelijkingsperiode nog een verdere daling.
Buiten de top 30: grote veranderingen, deels kleine aantallen
Meegenomen zijn overige merken met minstens 25 registraties in 2026 en een verandering van meer dan 30 procent ten opzichte van 2025 of 2024.
Weinig eenheden – grote veranderingen
| Merk | 2024 | 2025 | 2026 | 2026 t.o.v. 2025 | 2026 t.o.v. 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| Brixton | 561 | 215 | 230 | +6,98 % | -59,00 % | E.F.O | 163 | 112 | 214 | +91,07 % | +31,29 % | Royal Enfield | 290 | 278 | 178 | -35,97 % | -38,62 % | E Ride Pro | 0 | 52 | 139 | +167,31 % | n.b. | Peugeot | 442 | 184 | 135 | -26,63 % | -69,46 % | EFUN | 188 | 120 | 116 | -3,33 % | -38,30 % | Royal Alloy | 9 | 25 | 126 | +404,00 % | +1.300,00 % | Zero Motorcycles | 18 | 39 | 98 | +151,28 % | +444,44 % | Kove | 0 | 6 | 97 | +1.516,67 % | n.b. | Horwin | 107 | 44 | 94 | +113,64 % | -12,15 % | TM Moto | 0 | 10 | 82 | +720,00 % | n.b. | Motron | 287 | 167 | 75 | -55,09 % | -73,87 % | Gas Gas | 253 | 74 | 74 | 0,00 % | -70,75 % | VMOTO | 10 | 10 | 63 | +530,00 % | +530,00 % | Terra Motorrad | 352 | 117 | 54 | -53,85 % | -84,66 % | Moto Morini | 13 | 48 | 52 | +8,33 % | +300,00 % | Mangosteen | 33 | 39 | 52 | +33,33 % | +57,58 % | MV Agusta | 80 | 40 | 37 | -7,50 % | -53,75 % | Lambretta | 70 | 33 | 35 | +6,06 % | -50,00 % | Silence | 71 | 55 | 35 | -36,36 % | -50,70 % | Tianying | 39 | 114 | 33 | -71,05 % | -15,38 % | Super Soco | 112 | 56 | 31 | -44,64 % | -72,32 % | Benelli | 110 | 66 | 28 | -57,58 % | -74,55 % | RFN | 0 | 7 | 25 | +257,14 % | n.b. | Segway | 9 | 1 | 25 | +2.400,00 % | +177,78 % |
Horwin past perfect bij het hoofdthema van dit verhaal: 113,64 procent groei ten opzichte van 2025 klinkt als een doorbraak. Toch liggen de 94 registraties onder de 107 voertuigen van 2024. Ook Brixton en Lambretta laten een actuele plus zien, terwijl hun volume over twee jaar sterk is gedaald. Gas Gas evenaart exact het cijfer van vorig jaar, maar ligt daarmee om de hierboven genoemde redenen ook 70,75 procent onder 2024.
Bij Royal Enfield, Peugeot, Motron, Terra Motorrad, MV Agusta, Silence, Super Soco en Benelli wijzen beide vergelijkingskolommen omlaag. Ook EFUN ligt in beide vergelijkingen achter. Tianying verliest ten opzichte van de hoge waarde van vorig jaar 71,05 procent, maar blijft ten opzichte van 2024 op een veel kleinere min van 15,38 procent. Ook een forse daling heeft dus context nodig.
Aan de andere kant staan E.F.O, Royal Alloy, Zero Motorcycles, VMOTO, Moto Morini en Mangosteen met groei ten opzichte van beide vergelijkingsjaren. E Ride Pro, Kove, TM Moto en RFN groeien flink ten opzichte van 2025; de procentuele vergelijking met 2024 strandt telkens op een uitgangsbasis van nul.
En dan is er nog Segway met 2.400 procent plus. Een getal dat op een presentatieslide vermoedelijk een eigen animatie krijgt. Uitgedrukt in voertuigen gaat het van één naar 25 registraties. De groei klopt, maar de orde van grootte zou je er toch bij moeten vermelden. Hetzelfde geldt voor Royal Alloy: 1.300 procent ten opzichte van 2024 betekent een stijging van negen naar 126 voertuigen.
Conclusie: terug op koers is nog geen nieuwe boom
De Oostenrijkse markt heeft zich ten opzichte van 2025 duidelijk hersteld. Dat is verheugend en hoeft niet kleingepraat te worden. Wie daar echter een nieuwe boom van maakt, zou moeten uitleggen waarom 2026 nog steeds onder 2024 ligt.
De interessantere ontwikkeling speelt zich binnen de markt af. Voge, CFMOTO, QJ, NIU en Talaria komen samen op 3.016 registraties. In 2024 waren het er 744. Ten opzichte van 2025 leveren deze vijf merken rekenkundig 1.800 extra voertuigen en daarmee 41,51 procent van de totale nettogroei.
Andere fabrikanten werken zich pas terug, houden hun bereikte niveau vast of verliezen verder. Een algemene marktgroei maakt deze verschillen niet kleiner.
De branche mag blij zijn met 2026. Alleen moet ze bij het proosten het jaar 2024 niet helemaal vergeten.